Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rallysprint Kopná se slovenským šampionátem

Rallysprint Kopná napíše již osmadvacátý díl. Vedle tradičního šampionátu jednodenních rallysprintů pod názvem Autoklub Rallysprint série, Poháru 2+ a Autoklub Rallysprint série historických automobilů zavítá do okolí Slušovic a Podkopné Lhoty poprvé v historii Mezinárodní mistrovství Slovenska v rally.

Nejpopulárnější český rallysprint v termínu 5. – 6. května 2023 otevře šestidílný seriál jednodenních soutěží na českém území. Novým pořadatelem slušovického rallysprintu se stal Rallyklub východní Morava v AČR, který zároveň vlastní práva i na pořádání Mikuláš rally.


Dva měsíce před startem soutěže se finalizuje skladba tratě včetně všech nezbytných povolení a dotahuje se základní dokument soutěže v podobě zvláštních ustanovení. Charakteristikou Kopné jsou náročné rychlostní zkoušky na úzkých komunikacích po okolních kopcích, které dokonale prověří připravenost jednotlivých posádek a vozového parku. „Pojedeme vždy dvakrát tři úseky rychlostních zkoušek s celkovým limitem 70 ostrých kilometrů. V itineráři najdeme osvědčené úseky v částečně pozměněné podobě, ale vrací se i jedna klasická rychlostní zkouška. Servis bude umístěn u slušovické dostihové dráhy a proběhne vždy po dvou erzetách. Ředitelství najde azyl v prostorách objektu Sud na dostihovce,“ nastínila Petra Mynářová, tajemnice rally a členka organizačního výboru Síť21 Rallysprint Kopná.Vítanou novinkou a prestiže soutěže ve Slušovicích je zařazení Kopné do slovenského šampionátu. Ten v předchozích letech pravidelně zavítal do Hustopečí nebo Valašského Meziříčí Mezinárodní mistrovství Slovenska v rally (MMSR) je otevřeno pro zahraniční posádky patřící do EU nebo FIA CEZ a posádky mohou získávat body i na podnicích v zahraničí včetně Kopné. V MMSR jsou klasifikace stejné jako v předchozích letech, do absolutního pořadí bodují všichni kromě vozidel skupiny 1. „Kalendář se nerodil lehce, neboť chceme maximalizovat počet podniků na Slovensku, najít organizátory a tímto způsobem snížit náklady pro posádky a oživit slovenský šampionát. Bereme tento rok jako odrazový můstek do dalších let. Chceme mít jistotu splnění podmínek pro vyhlášení mistrů v podobě šesti uskutečněných podniků, proto jsme zařadili i dvě zahraniční soutěže včetně Kopné. Ta má na Slovensku výbornou pověst a řada posádek nešetří slova chvály na adresu slušovického rallysprintu,“ pověděl Rastislav Bánoci, předseda Rally komise SAMŠ.RO 8.3.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar