Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rallysprint Kopná s Erikem Caisem

Celkem 95 posádek se přihlásilo na 27. ročník RENTOR Rallysprint Kopná, který odstartuje v sobotu 30.dubna ve Slušovicích na Zlínsku sedmidílný seriál PIRELLI Rallysprint série 2022.

Pořadatelé z Rallysprint klubu v AČR Podkopná Lhota registrují zajímavé startovní pole, které nabídne řadu taháků pro fanoušky rally. K těm hlavním patří start obhájce prvenství a účastníka mistrovství světa kategorie WRC2 Erika Caise nebo premiéru krásného vozu BMW M3 mezi historiky za volantem s Jaroslavem Vančíkem.

Na Kopné se rýsuje zajímavé obsazení, neboť dorazily přihlášky řady předních jezdců. Vedle plejády českých posádek se přihlásilo i pět zahraničních dvojic, po jednom zástupci mají Slovensko, Německo, Maďarsko, Rakousko a Francie.

„Úbytek startujících v současné složité době je znatelný, letošní počet je jeden z nejnižších počtů přihlášených, co pamatujeme na Kopné. Určitý signál byl už vidět na moravských sprintech v závěru loňské sezony, kdy tam startovalo kolem sedmdesáti aut. S tímto počtem startujících bychom podnik nedokázali odjet a naplnit finanční rozpočet. Doufali jsme, že se nám přihlásí kolem devadesátky vozidel, což se nakonec ukázalo jako správná představa. Dá se říci, že jsme spokojeni s naplněným seznamem přihlášených posádek,“ pověděl Josef Minařík, předseda organizačního výboru a zástupce ředitele rally.

Po návratu ze zápolení ve WRC2 na Chorvatské rally přijede obhajovat loňské prvenství Erik Cais s vozem Ford Fiesta Rally2. Na sedadlo spolujezdce se posadí vedle talentovaného Erika premiérově Daniel Trunkát. Fryštácký jezdec jedoucí pod hlavičkou Yacco ACCR Team je největším favoritem Kopné, o čemž svědčí i přidělené startovní číslo 1.

Přihlášen je také Adam Březík (Škoda Fabia R5), dále Ondřej Bisaha (Hyundai i20 R5), Martin Vlček (Hyundai i20 N Rally2) a Vojtěch Štajf (VW Polo R5 GTi).

Ve Slušovicích se dále představí zástupům fanoušků Karel Trněný (Ford Fiesta R5), David Tomek, Jiří Hanák, Petr Trnovec (všichni Škoda Fabia Rally2 Evo), Petr Zedník (Ford Fiesta R5 MkII), Aleš Jirásek, Michal Horák, Petr Kačírek, Viktor Szabó, Marek Vlček (všichni Škoda Fabia R5) nebo Vladimír Hanuš ze Slovenska (Hyundai i20 R5). Počet speciálů kategorie Rally2/R5 se zastavil na číslovce 16.

Na poslední chvíli se přihlásil přední jezdec Jan Černý na voze Ford Fiesta Rally3, který se letos soustředí na starty ve světovém šampionátu v rámci kategorie WRC3 v barvách slovenského Jantar Teamu. Na Slušovicku pojede v rámci Poháru2+ i Lukáš Pondělíček (Škoda Fabia S2000) nebo Pavel Ševčík (Mitsubishi Lancer Evo IX).


Kopná se pojede jako úvodní podnik Autoklub Rallysprint série historických automobilů, kde se přihlásilo 11 soutěžících. „Šampionát historiků se rozdvojil, letos si jezdci mohou vybrat, zda pojedou velký nebo malý mistrák. Loni u nás startovalo v rámci Mistrovství České republiky jednadvacet vozů, letos máme polovinu a ani jsme nečekali větší počet. Škoda jen, že Vlastík Neumann nestihl zprovoznit nový vůz a premiéra mitsubishi třetí evoluce se zatím odkládá,“ řekl Josef Minařík.

Hlavním tahákem bude start legendárního vozu BMW M3 ve valašských kotárech s posádkou Jaroslav Vančík, Jan Tománek. Oba se chtějí jízdou především bavit a atraktivním autem i průjezdy potěšit početné zástupy diváků. Přihlášeni jsou dále například Stanislav Budil, Aleš Jirátko (oba BMW 2002 Ti), Martin Klepáč (Peugeot 309 GTi), Francouz Stéphane Scellier (BMW 325i) nebo legenda českého rallysportu Karel Jirátko (Opel Ascona A).

27. RENTOR Rallysprint Kopná startuje v sobotu 30. dubna v 9 hodin z prostoru dostihové dráhy ve Slušovicích. Posádky vyrazí na 7 rychlostních zkoušek na třech úsecích s názvy Kameňák, Kopná a Březová v celkové délce 70,20 km. První soutěžní vůz se objeví na cílové rampě před „sudem“ v 16.16 hodin.


RO 28.4.2022
Foto Daniel Forst

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar