Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Rallysprint Kopná - drama až do konce

Automobilové soutěže na Zlínsku nemají nikdy nouzi o početné startovní pole, neboť právě tato oblast je považována na líheň soutěžních jezdců. Na start Rallye Kopná s centrem ve Slušovicích se postavilo na devět desítek posádek bojujících o body do rallyesprintového šampionátu.

K největším favoritům patřil bezpochyby Maďar Gergély Szabo, vítěz Rallye Tišnov, jedoucí s Fordem Focus WRC. Ovšem od první zkoušky pátečního prologu mu ztrpčoval život Leoš Flídr s Octavií WRC, který také vyhrál první zkoušku před Semerádem a Odložilíkem. Zatímco Szabo začal až sedmým časem, tak další dvě zkoušky projel nejrychleji, ale jen s nepatrným náskokem, takže vedoucí pozici Flídra neohrozil.

Mezi oběma jezdci se odehrával souboj o sekundy, nebo spíš o desetinky. Flídr vyhrál čtvrtou zkoušku, ale závěrečné čtyři úseky už patřili jen Szabovi, což jej posunulo do vedení, které s náskokem šesti sekund udržel až do cíle. Podruhé tak letos vyhrál na našem území.

Jenže vozy WRC v rallyesprintech nebodují, takže největší příděl bodů získal překvapivě skvěle jedoucí Odložilík s Renaultem Clio, který o sedm sekund nechal za sebou Semeráda, největšího aspiranta na titul.

Výborně si vedl při prvním startu s Mitsubishi Lancer Evo 9 také Barvík na 4. místě, naopak domácí Jandík se po defektu pneumatiky propadl z 8. na 14.místo. Do té doby se však pohyboval na konci první desítky. Ještě hůř dopadl Kožmín, který si v průběžném pořadí držel čtvrtou pozici, v Kopné dojel až na 16. místě.

Do konce rallyesprintového mistrovství chybějí ještě čtyři soutěže, ale vzhledem k náskoku takřka 40 bodů by Semerádovi, který vyhrál už tři rallyesprinty, teoreticky nemělo prvenství uniknout. Zato o stříbrnou příčku se bude ještě asi hodně tvrdě bojovat. Více informací a fotografie na http://www.ewrc.cz/

+2.03,9

Průběžné pořadí: 1. Semerád (118), 2. Jandík (62), 3. Barvík (61), 4. Volf (58), 5. Kožmín (57), 6. Odložilík (54)