Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rallye Šumava očima vítězného Pecha

Výbornou formu potvrdil v uplynulém víkendu plzeňský jezdec Václav Pech jun., který se spolujezdcem Petrem Uhlem, kteří vyhrál 42. ročník Rallye Šumava. Po vítězství v rakouském Freistadtu tak vedou tabulku domácího šampionátu s maximálním počtem bodů.

Tato dvě vítězství současně znamenají absolutní vítězství v zimním poháru –„Winter cupu“, který tvořily jednotlivé etapy výše zmíněných soutěží.
„Je to pro nás všechny v ýmu pěkný začátek letošní sezóny. Jsem spokojený s novým Mitsubishi, které během Rallye Šumava díky spolehlivě pracujícím mechanikům z Charouz Racing Systému fungovalo naprosto bezchybně. Od pátečního večera jsme byli ve vedení v soutěži až do cíle, ale dosáhnout tohoto prvenství nebylo vůbec jednoduché,“ říká Václav Pech jun.
Letošní teplá zima připravila paradoxně složité podmínky, které musely jednotlivé týmy během soutěže řešit. Místo na sněhu, jako v předchozích ročnících, se závodilo na asfaltových silnicích, na nichž se střídal jeden druh povrchu za druhým. Některé pasáže jezdci jeli na suchém, jiné na mokrém asfaltu, někde bylo tolik bláta, že trať připomínala spíše šotolinu a v několika lesních úsecích v okolí Vimperka čekaly zbytky sněhu.
„Předpokládali jsme, že podmínky budou složité. Můj otec v pozici ledového špióna nám hlásil aktuální stav rychlostní zkoušky, ale protože tito špióni mohou projet rychlostní zkouškou nejpozději hodinu před jejím startem, dojde často ke změně i poté. My jsme pro první sekci nezvolili nejlepší pneumatiky a navíc jsem se dopustil dvou jezdeckých chyb. Hned na klatovském okruhu nastala kuriózní situace, když na nás pořadatel v červené vestě mával již z dálky rukama. Myslel jsem, že za domem je cesta zatarasená nějakým havarovaným automobilem, jak jsme to právě tady zažili před rokem, proto jsem při brždění raději projel páskami ohraničujícími trať. Musel jsem kousek vycouvat, a teprve potom zjistil, že nám pořadatel pouze fandil a ukazoval, že jsme jedničky. Naštěstí z toho byla jen časová ztráta.
Na třetí rychlostce se mi podařilo udělat hodiny ve vracečce, zhasl mi motor a chvíli trvalo než jsem znovu nastartoval. Po těchto chybách jsme byli až na šestém místě a museli jsme začít ztrátu rychle stahovat. Opakovaný průjezd těžkou zkouškou „Koráb“ to vyřešil víceméně za nás, většina soupeřů chybovala a my jsme se dostali na první místo s náskokem 21 sekund před Krestou.
Druhá etapa tak slibovala napínavý souboj. Do sobotní etapy jsme nastupovali s odhodláním tento odstup udržet. Věděli jsme však, že nás čeká dvanáct obtížných zkoušek a soutěž je ještě hodně dlouhá. Po projetí první sobotní zkoušky jsme se dozvěděli, že Kresta havaroval a odstoupil. Od této chvíle jsme se soustředili na udržení zhruba minutového vedení před Němcem Gassnerem. Mohli jsme si dovolit trochu zvolnit naše tempo a jet víc na jistotu. V cíli jsme pak měli velkou radost z dosaženého vítězství. Jsem rád, že se nám konečně na Šumavě podařilo zvítězit,“ komentuje průběh soutěže Vávlav Pech jun.
(Více info o Rallye Šumava na www.ewrc.cz nebo v rubrice Sport)

JŠ, foto Jaroslav Štauber, RallyeJournal.cz


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar