Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rallye Posázaví - atraktivní podívaná

Vedle tří hlavních šampionátů Mistrovství ČR v automobilových rallye se pořádá ještě pro amatéry tzv. Volný pohár ČR, jenž tvoří sedm soutěží. Třetí v pořadí byla o uplynulém víkendu Rallye Posázaví v Havlíčkově Brodě.

Tyto soutěže se těší mezi automobilovými jezdci velké obliby, a také diváci si přijdou na své a při sledování jednotlivých posádek se rozhodně nenudí. Startovní pole je velice různorodé od současných vozů přes nehomologované až po historické automobily. Na trati tak lze vidět mj. Subaru Impreza, Toyotu Celica, VW Golf, Ford Escort Cosworth, Audi S2 Seat Leon Cupra, Lancii Integrale, ale také třeba Škody 130 RS i LR, Mini Cooper, VW Brouk, Trabant 601, Wartburg atd.
Na startu se sešla stovka posádek, které v pátečním podvečeru a během soboty absolvovaly třináct zkoušek s délkou 112 kilometrů.
O vítězi nakonec rozhodla až penalizace Václava Mulače, který rozhodujících 50 trestných sekund nasbíral při projíždění zpomalovacích retardérů. Před jeho Subaru Impreza se tak dostali Zdeněk Němec a Tomáš Dostál s VW Golf s náskokem 14 sekund. Třetí příčka patřila Petru Koutnému a Stanislavu Hynkovi, kteří se Subaru zaostali takřka o tři minuty. V celkovém pořadí jim však patří po třech odjetých rallye první místo před dvojicí Vrkoslav a Pulec (Škoda Favorit) a Svobodou s Adámkem (Toyota Celica GT). Pro ně skončila rallye havárií v deváté rychlostní zkoušce. Do cíle atraktivní soutěže dorazila jen polovina posádek.
Nejlepší dvojicí s historickým vozidlem jsou Kašpar a Bílek, kteří s Mini Cooperem dojeli v Rallye Posázaví na sedmém místě a stejná umístění jim patří také v průběžném pořadí.

Jiří Rohlena, 30.5.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar