Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rallye Monte Carlo - Mikkelsen se Škodou vyhrál WRC2

Andreas Mikkelsen vytvořil další milník v úspěšné historii týmu ŠKODA Motorsport. Norská hvězda rally triumfovala hned při svém prvním startu s vozem ŠKODA FABIA R5 spolu s navigátorem Andersem Jægerem v klasifikaci WRC 2 na 85. Rally Monte Carlo.

Jejich týmoví kolegové Jan Kopecký/Pavel Dresler dvojité vítězství týmu ŠKODA na nejstarším a nejprestižnějším podniku FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2) završili. Před 40 lety na stejném místě triumfovali Václav Blahna se spolujezdcem Lubislavem Hlávkou s vozem ŠKODA 130 RS ve třídě do 1 300 cm3.

„Toto dvojité vítězství na Rally Monte Carlo je jedním z vrcholů naší 116leté historie motorsportu. ‚Monte‘ je nejslavnější rally na světě a vyhrát tady, to je něco mimořádného. Velký kompliment patří Andreasi Mikkelsenovi a Andersi Jægerovi, kteří za velice obtížných podmínek na ledu a sněhu ukázali svou mimořádnou kvalitu a úžasnou rychlost,“ řekl Michal Hrabánek. Šéf týmu ŠKODA Motorsport pochválil výkon celého týmu:

A skvělý způsob, jak důstojně oslavit triumf značky ŠKODA před čtyřmi desetiletími na „Monte“. Tři vozy FABIA R5 továrního týmu svým zvláštním lakováním s modrými a červenými pruhy připomněly úspěch z roku 1977. Vedle úžasného vzhledu nadchl ale tisíce fanoušků především výkon soutěžního speciálu ŠKODA s pohonem všech kol.

Za extrémně obtížných podmínek – ledové pasáže se střídaly se sněhovou břečkou a čistým asfaltem na serpentinách vedoucích přes Alpy – převzal Andreas Mikkelsen s vozem ŠKODA již nejlepším časem na první rychlostní zkoušce ve čtvrtek vedení. Svůj náskok 27letý Nor zvyšoval nejlepšími časy a v neděli mohl po 350 kilometrech oslavovat jako jasný vítěz.

Posádka Mikkelsen/Jæger triumfovala s náskokem 3:25,4 minut na své týmové kolegy Kopeckého/Dreslera. „Značka ŠKODA mi kdysi vyšlapala cestu do velkého světa rally a vrátit se nyní s tímto triumfem je pro mne něco speciálního. Vůz ŠKODA FABIA R5 je dobrý soutěžní speciál a já jsem s naším výkonem spokojen,“ řekl Mikkelsen, který v neděli ve sněžení úspěšně zvládl také legendární výstup na více než 1 600 metrů vysoký vrchol Col de Turini.


Konečný stav Rally Monte Carlo (WRC 2):
1.Mikkelsen – JægerŠKODA FABIA R5 2:11:15,4 h
2.Kopecký – DreslerŠKODA FABIA R5 + 3:25,4 min.
3.Bouffier – GiraudetFord Fiesta R5+ 6:36,7 min.
4. Camilli – VeillasFord Fiesta R5+ 9:55,8 min.
5.Gilbert – JamoulFord Fiesta R5 + 11:36,8 min.Celkové pořadí

7.Mikkelsen
8.Kopecký
11.TidemannŠKODA FABIA R5 byla na Rally Monte Carlo dominujícím vozem ve své třídě. Na 13 z 15 rychlostních zkoušek kraloval výsledkové listině klasifikace WRC 2. Andreas Mikkelsen přitom zajel deset nejrychlejších časů, jeho týmový kolega Kopecký byl nejrychlejší třikrát.


Škoda 24.1.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar