Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rallye Monte Carlo - Mikkelsen a Bulacia s tovární podporou Škoda

S dvojicí vozů ŠKODA FABIA Rally2 evo, nasazených za podpory ŠKODA Motorsport týmem Toksport WRT, pojedou celou letošní sezónu FIA Mistrovství světa v rallye v kategorii WRC2 posádky Andreas Mikkelsen/Ola Fløene (N/N) a Marco Bulacia/Marcelo Der Ohannesian (BOL/RA).

V úvodní soutěži mistrovství, kterým bude Rallye Monte-Carlo (21.–24. ledna 2021), budou obě posádky patřit k favoritům a budou součástí silného 34členného startovního pole vozů skupiny Rally2. Sedm z nich, jedoucích s vozy čtyř výrobců, bude sbírat body do hodnocení kategorie WRC2. Na startu se objeví celkem 16 automobilů Škoda Fabia.


Andreas Mikkelsen zažil s automobilkou ŠKODA mnoho úspěchů. S vozem ŠKODA FABIA S2000 vyhrál v letech 2011 a 2012 Intercontinental Rally Championship (IRC). V roce 2017 zaznamenal na Rallye Monte-Carlo s českou značkou fantastický návrat. Nejenže zvítězil v kategorii WRC2, ale také skončil v celkové klasifikaci, v níž byly i výkonnější vozy kategorie WRC1, na sedmém místě. Ve stejném roce na Francouzské rallye na Korsice opět vyhrál v kategorii WRC2, čímž pomohl ŠKODA Motorsport k zisku týmového mistrovského titulu v kategorii WRC2 FIA Mistrovství světa. K české značce se opět vrátil v loňském roce, kdy vyhrál Maďarskou rallye (předposlední soutěž FIA Mistrovství Evropy), a následně přidal vítězství v kategorii WRC3 a celkově šesté místo na ACI Rally Monza, která uzavírala loňskou sezónu FIA Mistrovství světa.


Andreas Mikkelsen a spolujezdec Ola Fløene pojedou za podpory ŠKODA Motorsport celou sezónu 2021 FIA Mistrovství světa v rallye s vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo nasazeným týmem Toksport WRT. Nor má jednoznačný cíl: „Chci vybojovat mistrovský titul v kategorii WRC2 a chci vyhrát v této kategorii každou soutěž, do které nastoupím. Začnu na Rallye Monte-Carlo, kterou mám rád a na níž jsem v minulosti již dosáhl dobrých výsledků. Neustále se měnící povrch navíc vozu ŠKODA FABIA Rally2 evo svědčí. Proto budeme velmi konkurenceschopní. Nicméně velice náročná je zde volba pneumatik, takže abychom zvítězili, musíme zvolit správné.“


„Do sezóny 2021 vstupujeme s vylepšenou verzí vozu ŠKODA FABIA Rally2 evo, která bude mít svoji závodní premiéru na Rallye Monte-Carlo. Celkově se ŠKODA Motorsport bude opět soustředit na podporu zákaznických týmů,“ řekl Michal Hrabánek, vedoucí ŠKODA Motorsport.

„Jsme velmi hrdí, že ve spolupráci se ŠKODA Motorsport nasadíme v kategorii WRC2 dva vozy. Máme velmi dobré jezdecké složení se zkušeným Andreasem Mikkelsenem a mladým talentem


Škoda 20.1.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar