Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Rallye Korsika - Mikkelsen s Fabií R5 vyhrál WRC2

Andreas Mikkelsen se spolujezdcem Andersem Jæger-Synnevaagem zvítězila s vozem ŠKODA FABIA R5 na Korsické rally v kategorii WRC 2 stylem start-cíl. Druhá tovární posádka, Jan Kopecký a Pavel Dresler, po problémech s řízením skončila po stíhací jízdě na 7. místě v kategorii WRC 2.

„Je to prostě fantastické: druhý start s vozem ŠKODA FABIA R5 a druhé vítězství. Na 54 kilometrů dlouhé nedělní speciální zkoušce jsem kontroloval svoji rychlost, chtěl jsem si bez velkého rizika udržet náskok tak, abych nepřišel o úspěch na konci soutěže. Důležité pro mě bylo, abych neztratil koncentraci. A to se podařilo. Chtěl bych poděkovat svému týmu, že mi postavil tak skvělé auto,“ řekl v cíli nadšeně Andreas Mikkelsen, který zajel celkem sedm nejlepších časů. V celkové klasifikaci obsadil krásné sedmé místo, Kopecký byl šestnáctý.

Také Jan Kopecký byl po problémech s řízením během prvního dne nakonec v cíli spokojený. „Myslím, že kdyby nebyly problémy, skončil bych jednoznačně na stupních vítězů,“ dodal český mistr. S body získanými za 7. místo je nyní Kopecký na šesté pozici v celkovém hodnocení šampionátu WRC 2.

Smůlu měla mladá norská posádka Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen. Defekt na nejdelší rychlostní zkoušce během finálového dne stál tuto dvojici do té doby jasné čtvrté místo. Veiby se ale během své první asfaltové rally ukázal v tom nejlepším světle a po Korsické rally se posunul na 5. místo v žebříčku WRC
Ve třídě WRC 2 slaví ŠKODA nejen čtvrté vítězství v řadě, Andreas Mikkelsen a Pontus Tidemand (ten na Korsice nestartoval) jsou navíc se shodným ziskem 50 bodů společně ve vedení šampionátu.


Korsická rally (WRC 2)

1. Mikkelsen/Jæger-Synnevaag (N/N), ŠKODA FABIA R5, 3:31.04,1 h
2. Suninen/Markkula (FIN/FIN), Ford Fiesta R5, +1.06,3 min
3. Rossel/Fulcrand (F/F), Citroën DS3 R5, +4.46,4 min
4. Tempestini/Bernacchini (I/I), Citroën DS3 R5, +8.02,9 min
5. Veiby/Skjaermoen (N/N), ŠKODA FABIA R5, +8.27,1 min
6. Loubet/Landais (F/F), Ford Fiesta R5, +9.14,0 min
7. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, +9.59,9 min


Průběžné výsledky šampionátu WRC 2 po čtyřech soutěžích
1. Andreas Mikkelsen (N), 50 bodů
2. Pontus Tidemand (S), 50 bodů
3. Eric Camilli (F), 46 bodů
4. Teemu Suninen (FIN), 36 bodů
5. Ole Christian Veiby (N), 25 bodů
6. Jan Kopecký (CZ), 24 bodů

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar