Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rallye Český Krumlov se změnami

Jihočeská soutěž, páté dějství domácího šampionátu, patří mezi soutěžními jezdci k nejoblíbenějším rallye domácího šampionátu. Nejen pěknou rozkvetlou přírodou, nádhernou krajinou, ale hlavně svými zajímavými rychlostními zkouškami, zvláště pak pověstnými Malontami.

 

Letošní 34.ročník se však neobejde bez několika změn, oproti minulým ročníkům. O nejzajímavější úseky však nebudou diváci ochuzeni. Kvůli probíhajícímu cvičení nebylo možné využít známý úsek ve vojenském prostoru Boletice, a pořadatelé museli najít patřičnou náhradu.

V pátek se tedy pojedou dvakrát dvě zkoušky. Zátoň je však prodloužena na téměř 24 km, přičemž novou první polovinou se soutěž po letech vrací na typicky českokrumlovský úsek vedoucí přes obec Bohdalovice. Tam čeká na fanoušky první divácký bod v atraktivním průjezdu návsí s navazující levou - pravou a levou zatáčkou. Kdo dává přednost rychlejším technickým úsekům může popojít pouhých 500 m proti směru jízdy před obec a uvidí dlouhý přehledný úsek zakončený rychlou pravou zatáčkou. 

Pozor: ve směru od Českého Krumlova bude již od Větřní uzavřena silnice směrem na Rožmberk pro veškerý provoz včetně diváků. Z opačné strany od osady Branná v blízkosti odbočky na Větrnou a Malšín.

Druhým pátečním úsekem bude tradiční zkouška Ján, která se jede ve stejné podobě se šotolinovým úsekem u Ločenice krátce před cílem i atraktivním průjezdem statku ve Svatém Janu nad Malší. Tato zkouška bude mít vytyčeno celkem 5 diváckých bodů a její druhý průjezd se uskuteční za tmy.

Ani sobotní etapě se změny nevyhnuly. Nejznámější domácí erzeta „Malonty" se oproti loňsku pojede v protisměru se startem v Pohorské Vsi a bude prodloužena na 29 km. Tento úsek doplní obrácený průjezd přídolským testem, který se v této podobě již několik let nejel. Obtížný je především sjezd k  Přídolí i následující horizonty v poslední třetině zkoušky. Pro diváky zůstává dobře přístupné Přídolí s umělým retardérem na začátku obce a těžkou levou zatáčkou při odjezdu z obce.

Pouze odpolední sekce nedoznaly změn a sestávají se z divácky atraktivní polookruhové zkoušky Římov a jezdecky náročného Kohouta.    

V souvislosti s novými úseky rychlostních zkoušek i pozměněnými diváckými body 34. Rallye Český Krumlov 2006 se pořadatelé věnují řádnému bezpečnostnímu zajištění soutěže. Divákům připomínají obezřetnost a dodržování všeobecných bezpečnostních zásad na tratích rychlostních zkoušek i dodržování dopravních předpisů po celou dobu průběhu rallye. Podrobnější popis trasy s vyznačením diváckých bodů najdete na http://www.rallyekrumlov.cz/

 

 

I.etapa pátek 26. května

 

Start Český Krumlov

17.00

RZ 1 Zátoň

17.30

RZ 2 Sv. Jan

18.22

RZ 3 Zátoň

20.34

RZ 4 Sv. Jan

21.26

Cíl České Budějovice

23.00

 

 

II.etapa sobota 27. května

 

Start České Budějovice

7.00

RZ 5 Malonty

8.16

RZ 6 Přídolí

9.18

RZ 7 Malonty

11.29

RZ 8 Přídolí

12.31

RZ 9 Římov

14.26

RZ 10 Kohout

14.48

RZ 11 Římov

16.01

RZ 12 Kohout

16.23

Cíl Český Krumlov

18.10

 

Aleš Hodouš, 18.5.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar