Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Rallye Č. Krumlov s dvěma vítězi

Vzhledem k tomu, že automobily kategorie WRC nemohou bodovat do mistrovství ČR, má čtvrtý podnik domácího šampionátu prakticky dva vítěze. Absolutně zvítězil sice Štěpán Vojtech, ale v mistrovství republiky Václav Pech.

Prvenství Štěpána Vojtěcha se očekávalo, neboť s Peugeotem 206 WRC neměl žádnou konkurenci. S druhým speciálem WRC startoval Leoš Flídr s Octavií, který však tempu nejrychlejších nestačil. První čtyři páteční zkoušky se jely za vytrvalého deště, což ještě více znásobovalo obtížnost soutěže. Hned první zkoušku vyhrál Vojtěch s půl minutovým náskokem před Pechem, třetí Trojan ztrácel 51 sekund. Ve spanilé jízdě pokračoval Vojtěch i na dalších měřených úsecích a postupně jen zvyšoval náskok a kontroloval vedení. Po první etapě vedl před Pechem (+ 1.32 min), Rakušanem Mörtlem (+2.19,9) a Trojanem (+3.04). A soutěž byla prakticky rozhodnutá, z favoritů vypadl pro požár svého Subaru  z favoritů jen Štajf.

Druhá etapa se odehrávala už na osychající trati. Zatímco Vojtěch zvyšoval náskok, tak Pech po čtyřech druhých časech zvolnil a šetřil techniku. Jeho náskok před Mörtlem byl více než dostatečný. Největší souboj se odehrával o celkové čtvrté místo, které nakonec vybojoval o sekundu Karel Trojan

Kategorii vozů s pohonem jedné nápravy byl nejrychlejí Peták před Trinerem (ten však do M ČR nemohl bodovat, a tak skončil oficiálně druhý v klasifikaci Rallye Super Serie před Flídrem), který dokázal, že i s Fabií Kit lze poměrně slušně závodit. Podrobnější informace na http://www.ewrc.cz/