Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Rallye Bulharsko - Basso neměl soupeře

Před několika roky FIA zredukovala počet soutěží mistrovství Evropy v rallye na deset, aby zvýšila atraktivitu seriálu a přilákala na start více kvalitních jezdců. Ovšem, jak dokazuje letošní ročník, snaha se minula účinkem. O titul usiluje pouze jediný jezdec.

Basso - Dotta

Ilijev - Janakijev

Z dosud pěti odjetých soutěží zatím nasbíral nejvíce bodů Ital Gindomenico Basso s továrním Fiatem Punto S2000, který na Rallye Bulgaria, dříve populární Zlaté písky, získal už třetí letošní zlatý věnec. Kromě něho vážili cestu na Balkán ještě jeho krajan Caviglio, Poláci Solowow a Czopik, Turci Isik a Unal a Češi Roman Odložilík a Antonín Tlusťák. Zbytek startovního pole čítající šedesát posádek tvořili domácí.

Prvních pět zkoušek vyhrál dle očekávání Basso, až na jednu výjimku před Ilijevem s Mitsubishi Lancer Evo9, který si připsal nejlepší čas v předposlední zkoušce první etapy. V této zkoušce skončil Basso po problémech až devátý se ztrátou takřka půl minuty, ale na pořadí to nic nezměnilo. Vedl Basso před Ilijevem, Kozlekovem (Mitsubishi Lancer EVO9), Dončevem (Subaru Impreza), Isikem (Fiata Punto S1600), Odložilíkem (Renault Clio) a Solowowem (Mitsubishi Lancer Evo 9).

Také druhý den pokračoval Basso ve spanilé jízdě a ze šesti zkoušek vyhrál čtyři, když poslední dvě přenechal Dončevovi a Ilijevovi. Vítězství už měl Ital v kapse a neměl kam pospíchat.

Až do poslední rychlostní zkoušky si vedli výborně Odložilík s Fantou, kteří po celou soutěž zajížděli pravidelně časy v první desítce. V předposlední erzetě byli dokonce druzí absolutně. Ovšem v závěrečném úseku pět kilometrů před cílem havarovali a do té doby pátá příčka byla pryč. V cíli byli nakonec klasifikováni jednáctí.

Druhá naše posádka Tlusťák s Dědicem obsadila s Citroënem Saxo Kit Car osmé místo, když vyhrála kategorii dvoukolek.

Další soutěží ME je Rallye Madeira a pak už Barum Rallye, kam by podle posledních zpráv měl Ital Basso dorazit. Ale jestli přijede do Zlína ještě nějaký kvalitní zahraniční jezdec je hodně ve hvězdách, možná mu kromě naší špičky s produkčními vozy bude jediným soupeřem Roman Kresta S Fordem Fiesta ST.