Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Rallycrossová Evropa se sjíždí do Sosnové

K finálovému podniku ALL-INKL.COM Mistrovství Evropy v rallycrossu je ve třech divizích přihlášeno 79 jezdců z patnácti zemí. Po loňské premiéře prvního amerického jezdce přivítá letos Global Assistance Racing Arena vůbec poprvé jezdce z Itálie, kterým je Christian Giarolo s Fordem Focus.

Nejvíc početná je Divize Super Cars, do které je přihlášeno 37 jezdců včele se čtrnáctinásobným evropským šampionem Kennethem Hansenem. Ten letošní seriál mistrovství Evropy vynechal a věnoval se svému týmu, za který startují Angličan Liam Doran a Rus Timur Timerzyanov. Zároveň testoval nový speciál Citroën DS3 a právě s tímto vozem by se měl objevit na autodromu v Sosnové.
Diváci nebudou ochuzeni ani o novopečeného šampiona Sverre Isachsena s Fordem Focus T16 4x4, jehož dravá jízda patří vždy k velkým rallycrossovým zážitkům. Jeho skalp budou chtít určitě získat mj.už zmínění jezdci Hansenova týmu nebo Tanner Foust (USA) s Fordem Fiesta, Ludvig Hunsbedt s Volvem C30, Stig Olov Walfridsson s Renaultem Clio atd. Z našich jezdců startují v této divizi Pavel Koutný, Marek Zeman, Stanislav Brunát, Aleš Mrkáček a Otakar Výborný.
Hodně zajímavé souboje lze rovněž očekávat v divizi Super 1600, v níž nechybí nikdo z první desítky, ani Andreas Bakkerud, mistr Evropy pro rok 2011 s Renaultem Clio. Mezi 28 přihlášenými jezdci jsou i dvě dámy – Michaela Kalná s Peugeotem 206 a Němka August Mandii se Škodou Fabia. Jejich vzájemné měření sil bude jistě zajímavé. Českou republiku reprezentují Zdeněk Čermák, Jaroslav Kalný, Pavel Vimmer, Stanislav Šusta, Ondřej Smetana, Petr Bílek a Jan Skála.
Nejmenší zájem je o divizi Touring Cars se čtrnácti jezdci včetně evropského šampiona Nora Lars Oivinda Enerberga s Fordem Fiesta, který si titul pojistil už v předposledním závodě v Polsku. O vítězství se tak s největší pravděpodobností utká s Romanem Častoralem s Opelem Astra OPC, s Irem Derekem Tohillem a Belgičanem Koenem Pauwelsem (oba Ford Firesta). Z pohledu českého příznivce rallycrossu bude zajímavé sledovat Jima Laurenta, který startuje se Škodou Fabia RS RWD s pohonem zadních kol.
Sobotní program začíná tréninkovými jízdami od půl jedenácté a pokračuje první sérií rozjížděk od 16 hodin. Hlavní závod zahájí v neděli zahřívací trénink od půl deváté, na který naváží druhá a třetí série rozjížděk. Finálové jízdy začnou v 15 hodin.
Více informací na www.rallycross-sosnova.czČasový
harmonogram


Sobota 1. října 2011
10:30 – 11:301. Volný trénink (4 kola)
12:30 – 13:302. Volný trénink (4 kola)
14:00Oficiální měřený trénink
16:00Začátek první série rozjížděkNeděle 2. října 2011
08:30 – 09:30Warm Up
10:00Začátek druhé série rozjížděk
12:15Začátek třetí série rozjížděk
14:00Prezentace jezdců
15:00Finále

JL, 29.9.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar