Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rally Serie pokračuje v Sosnové

Svátek všech zamilovaných svatý Valentýn se blíží a s ním se i blíží čtvrtý závod Autodrom Rally Série. My, zamilovaní do motorsportu, jej oslavíme už v neděli 10. února na Autodromu v Sosnové u České Lípy, kde je na programu již čtvrtý závod populární ARS.

Trať je opět z těch plynulých a rychlejších, protože stále ještě věříme, že nám zima předvede, co na autodromu umí – tedy vykouzlit pořádné kluziště k radosti všech účastníků. Na minulém závodě se několik hodně rychlých závodníků přesvědčilo, že je lepší zkoušet své umění na autodromu s únikovými zónami, než v silničním provozu a věřím, že se všichni zase něco nového naučili. Některým dokonce pomáhají zkušení závodníci v čele s několikanásobným mistrem republiky v rally Pepou Semerádem, který mnohdy ani nestačí přebíhat z jednoho vozu do druhého, aby všem poskytl své cenné zkušenosti.

Okruh o délce 1760 metrů absolvuje každý závodník v průběhu dne 14x. Mezitím může sledovat své soupeře z kterékoliv tribuny, nebo si dát něco dobrého v restauraci. Nad bezpečností bdí traťoví komisaři, připraven je i rychlý zásahový vůz ARS a sanita. On-line výsledky jsou u našich závodů samozřejmost.

Do druhé poloviny seriálu vstupuje z vedoucího místa absolutně Ondřej Šimek, kterého následuje s dvoubodovým odstupem mladý Petr Semerád, třetí Václav Bumbálek již ztrácí přes 20 bodů.

Dvoukolky vede Leoš Hradil před Tomášem Kudrnou a Janem Drážkem.

V kategorii 1 má nejvíce bodů Dominik Nwelati, na kterého ztrácí druhý Marek Szekely jen 7 bodů, výraznější ztrátu již má třetí Marek Smolák.

Kategorii 2 opanoval Leoš Hradil, který vede o 16 bodů před Lukášem Krupičkou, další 3 body ztrácí třetí Filip Strahal.


Kategorii 3 vévodí vítěz posledních 2 závodů Aleš Gollner, který má osmibodový náskok před Janem Burgetem, dalších 5 bodů zpět je Jiří Boček.

V kategorii nejsilnější dvoukolek zuří souboj dvou rychlých BMW, která pilotují Tomáš Kudrna, který zatím vede o 6 bodů před Janem Drážkem. Dalších 6 bodů za nimi je Michal Suk.


Kategorii silných čtyřkolek vede Petr Semerád o 3 body před Ondřejem Šimkem, třetí místo drží Václav Bumbálek. Václav je známý vtipálek a rozhovory s ním na stupních vítězů si vždy užíváme. Na závod 10. února však uděláme výjimku a vyzpovídáme jeho slečnu, která nám minule slíbila rozhovor, což se nám s ohledem na blížící se svátek zamilovaných přesně hodí. Pokud máte nějaké záludné otázky, pište je na facebook autodromrallyserie, nebo si prostě přijeďte zajezdit a položte je osobně. Na všechny se těší tým ARS.


PP 4.2.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar