Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rally Lausitz - Černý na šotolině třetí

Jan Černý s Petrem Černohorským si téměř po čtyřech letech osvěžili jízdu po šotolině až na samotné soutěži, kterou byla Rally Lausitz. Na soutěži bez diváků vyměnili VW Polo R5 za Škodu Fabia R5 s šotolinovým podvozkem od Duck Racing

Na posádky čekalo 12 náročných rychlostních zkoušek o celkové délce přes 165 kilometrů. Vedle jezdců domácí špičky se na soutěž sjelo i několik dalších zahraničních posádek, které ještě hledaly možnost, jak si na závěr sezóny zasoutěžit. "V první řadě jsem rád, že se soutěž vůbec uskutečnila v této nelehké době. Na Lausitzu jsem nikdy nestartoval, ale byl jsem moc příjemně překvapen jak náročnými rychlostkami, tak výbornou organizací," vzdal Jan Černý kompliment pořadatelům.


Černý s Černohorským si na jiný styl jízdy na šotolině museli chvíli zvykat. Navíc v rámci úspor nasadily starší pneumatiky. Od začátku až do konce soutěže probíhaly na špičce dva souboje – jeden o první místo mezi Kahlem a Tannertem a druhý o třetí příčku mezi Honzou Černým a Carstenem Mohe. Oba se na třetí příčce několikrát vyměnili, ale v závěru soutěže už si přeci jen Honza zvykl na jiný styl jízdy na šotolině a třetí místo uhájil. Svůj neustále se zlepšující výkon podtrhl dokonce vítězstvím na poslední rychlostní zkoušce.


"Po dlouhé době jsem zase jel na šotolině a strašně mě to bavilo. O výsledek moc nešlo, protože soutěž se nám do ničeho nezapočítává, ale když už se ocitnete v nějakém přímém souboji o stupně vítězů, probudí se ve vás srdce soutěžáka a jdete do toho po hlavě. Mám radost jak z výkonu, tak i z výsledku. Na Lausitzu jsem si prostě skvěle zazávodil a na konci jsem litoval, že se nejede ještě jeden den. Nezbývá tedy, než se sem zase někdy vrátit," zářil v cíli Honza. "Chtěl bych moc poděkovat Petrovi Kačírkovi a Duck Racing za skvěle připravený vůz," nezapomněl dodat.

1.Kahle – DoerrŠkoda Fabia Rally2 evo1:39:09,0
2.Tannert – HinnebergŠkoda Fabia Rally2 evo+26,0
3.Černý – ČernohorskýŠkoda Fabia R5+1:25,9
4.Mohe – HirschŠkoda Fabia Rally2 evo+1:39,5
5.Vlček – JugasováHyundai i20 R5+4:32,0
6.Bisaha – TěšínskýHyundai i20 R5+5:00,8
PR 10.11.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar