Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rally Bohemia startuje za pět dní

Pohled do startovní listiny 33. ročníku Rally Bohemia čtyři dny před startem vypadá poměrně slibně. Teď už záleží jen na tom, kdo se z přihlášených opravdu postaví na start, a kdo se omluví.

 

Trojan - Řihák

Trojan - Řihák

Václav Pech

Václav Pech

Václav Donát

Václav Donát

Tenkl - Šubrt

Tenkl - Šubrt

Triner - Pícha

Triner - Pícha

Z domácí špičky by neměl chybět nikdo - s vozy Mitsubishi Lancer vyrazí Pech, Arazim, Semerád, Trojan, Jandík, Barvík, Tošovský, se Subaru se pokusí obhájit loňské prvenství Štajf a navýšit bodový zisk bude chtít také Rakušan Mörtl, vedoucí muž průběžné klasifikace. Poměr vozů Mitsubishi a Subaru zatím vychází 21:11, což je dohromady takřka jedna třetina hlavního startovního pole. Také všichni přední zahraniční jezdci - Poláci Kuchar a Kajetanowicz, Švéd Flodin či Litevec Butvilas, kteří by mohli zasáhnout do bojů v první desítce, pojedou na Subaru.

Na technické asfaltové trati se také představí dva účastníci světového šampionátu juniorů, kromě našeho Martina Prokopa také Němec Burkart, oba s Citroënem C2. Ve třídě S1600 vyrazí na trať ještě Peták a Odložilík s Renaultem Clio či Polák Fryzcz s Fiatem Punto.

Tím prakticky výčet nejlepších končí, ale ve startovní listě se objevilo i několik dalších zajímavých tváří. Železnobrodský Václav Donát se před bohemkou rozjel druhým místem v Rallye Lužické hory, a nyní se už nemůže dočkat na rychlostní zkoušky vedoucí takřka za domem. Se Škodou Octavia, i přestože mnoho let nejezdil, má šanci na slušné umístění.

Pravověrný škodovák Vladimír Berger si vyzkouší Hondu Civic. Služebně  nejstarší jezdec ing. František Markvart, který letos slaví 60. narozeniny, pojede se Škodou Fabia. Mladého Petra Hozáka bude opět navigovat Ladislav Hršel, který už v 70. letech jezdil v továrním týmu s Karlem Kaprasem. Ale mladé generaci tato jména asi už mnoho neřeknou. Jedinou dámskou posádkou bude tentokrát Katka Trojanová a Zdena Maroušková s Hondou Civic.

Ve třídě Super Race bude největší pozornost soustředěna na trio Jan Kopecký (Škoda Fabia), Štěpán Vojtěch (Peugeot 307 WRC) a Thomas Schie (Ford Focus WRC). Po delší době usednou do soutěžního vozu manželé Cvrčkovi, aby si s Octavií WRC vychutnali nádherné rychlostní zkoušky nedaleko jejich bydliště. V Sosnové pojedou sice o jedno kolo navíc, ale v sobotu absolvují jen pět zkoušek z celkových devíti a ještě 20 minut po průjezdu poslední posádky Evropského poháru. Diváci tak budou ochuzeni o nádhernou podívanou, kterou tito jezdci divákům určitě připraví.

Teprve za nimi se vydá na trať 15 posádek s historickými automobily, včetně tří italských. K favoritům patří jednoznačně Tenkl a Tichý, jejichž rychlé vozy Opel Kadett nemají u nás konkurenci a dokáží často porážet i současné automobily. Atrakcí bude účast Emila Trinera se Škodou 130 RS.

Rally Bohemia začíná v pátek v podvečer speciální paralelní zkouškou v Sosnové, v níž jezdci EP budou startovat v opačném pořadí, to znamená, že nejlepší přijdou na řadu tak kolem sedmé hodiny.

V sobotu se startuje z Mladé Boleslavi, na jejímž předměstí je umístěna první zkouška a poté se už celá soutěž přesune na sever do podhůří Jizerských hor, kde je čekají jedny z nejtěžších zkoušek na našem území. Zvláště dva úseky dlouhé 28 km ze Sychrova do Malé Skály a ze Železného Brodu do Vysokého nad Jizerou. Servisní zona a přeskupení jsou soustředěny do liberecké Tipsport Areny, kde také sobotní etapa skončí a v neděli ráno začne.Více info k rallye na http://www.rallybohemia.cz/ nebo http://www.ewrc.cz/

 

 

Pátek 14. července

 

RZ 1 Sosnová

16.30

 

Sobota 15. července

 

Start Mladá Boleslav

8.00

RZ 2 Čejetice - Podlázky

8.40

RZ 3 Sychrov - Malá Skála

9.26

RZ 4 Pěnčín - Skuhrov

10.19

RZ 5 Želený Brod - Vysoké n.J.

12.23

RZ 6 Haratice - Velké Hamry

13.11

RZ 7 Sychrov - Malá Skála

15.18

RZ 8 Pěnčín - Skuhrov

16.11

RZ 9 Železný Brod - Vysoké

18.15

RZ 10 Haratice - Velké Hamry

19.03

Cíl Liberec

20.58

 

Neděle 16. července

 

Start Liberec

8.30

RZ 11 Vratislavice - Proseč

9.11

RZ 12 Nová Ves n.N. - Plavy

9.41

RZ 13 Vratislavice - Proseč

11.51

RZ 14 Nová Ves n.N. - Plavy

12.21

Cíl Mladá Boleslav

14.45

 

Celkem 680 km, RZ 247

 

Jindřich Lasík, 10.7.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar