Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rally Bohemia pohledem Věroslava Cvrčka

Na startu se představily dva vozy z dílen Rexteamu v zázemí týmu si odbyl také nový servisní truck. Tvrdá práce z dlouhé zimy se vyplatila a tým mohl v cíli slavit dvojnásobné zastoupení v „TOP10“. Škoda Fabia Rally2 Evo posádky Mareš/Bucha dokončila soutěž na 4. příčce, Cvrček s Prokorátem s další Fabii R5 uzavřeli elitní desítku.

Věroslav Cvrček ml.: „Start na Rally Bohemia se dvěma vozy R5, byl splněný plán rozvoje týmu, ale zároveň i velká výzva. Přípravě obou vozů jsme se věnovali naplno. U auta Filipa Mareše jsme ladili spousty detailů i zásadních věcí při testech, protože se jednalo o nové auto. Zapotřebí bylo pořídit a připravit i velké množství náhradních dílů.


Přípravě mé Fabie R5 naopak předcházela velká repase, včetně celolaku, repase transmisí i podvozku. A hlavně velká revize motoru, kterou skvěle provedla firma Vančík Motorsport. S nastavením auta jsme měli zkušenosti a při soutěži jsme si potvrdili, že nám funguje skvěle.

Bohužel se jednalo o první soutěž sezony a já s Tomášem jsme neměli šanci si na auto zvyknout. Na druhou stranu, dokončili jsme bez jakýchkoliv problému každou RZ v celkem stabilních časech kolem desátého místa. Pozitivní je i ztráta na vítěze RZ přepočítaná na kilometr, která se často pohybovala kolem 1 s/km, několikrát i pod. Nejvíce si cením druhého průjezdu dlouhé zkoušky Radostín, kde jsme dostali 0,85 s/km od kluků, kteří jeli naprosto na doraz a bojovali o vítězství.


Samozřejmě máme touhu se dále zlepšovat, takže se budeme snažit zajistit co nejvíce startů i v dalších soutěžích,“ nechal se v cíli slyšet desátý nejrychlejší pilot bohemky a dodal: „Nakonec jsme rádi, že se naše domácí soutěž vůbec konala. Soutěž byla nádherná, náročné tratě v krásném prostředí, skvělá atmosféra. Za daných podmínek pro nás asi nemohla dopadnout lépe.

Chtěl bych poděkovat všem členům týmu, kteří během závodu a přípravy předvedli skvělou a obětavou práci a díky tomu pro nás bohemka proběhla bez jediného problému.“
Rexteam 16.7.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar