Rally Bohemia - opět Kopecký s Dreslerem

Letošní pátá soutěž TrueCam mistrovství České republiky měla jediné favority, tovární dvojici Jan Kopecký a Pavel Dresler, která letos nenašla na domácí půdě přemožitele a svoji suverenitu potvrdila také na Rally Bohemia.

Úvodní okruhovou zkoušku v ulicích města sice vyhrál Černý se Škodou Fabia R5 před Szejou s Fordem Fiesta R5 a Kopeckým se Škodou Fabia R5. Ale tovární jezdec se hned v další zkoušce ujal vedení a už nebylo nikoho, kdo by ho z vedoucí pozice sesadil. Vítězství znamená navíc zisk titulu pro rok 2017.

Hlavním tématem celé první etapy byla volba pneumatik a proměnlivé podmínky na trati, když se díky přeháňkám nad oblastí soutěže změnil povrch i několikrát na jedné rychlostní zkoušce. Posádky za těchto podmínek prověřila zejména obtížná a dlouhá rychlostní zkouška Zlatá startující v Šumburku nad Desnou a vedoucí přes návarovské údolí, na níž celá řada jezdců dostala hodiny nebo si užila jiné perné chvilky.

Po první etapě se ustálilo pořadí na druhém až sedmém místě a až do cíle se už nic neměnilo. Jezdci se seřadili za Kopeckým v pořadí Pech (+37,3 s), Černý (+1.03), Szeja (+ 1.16,7), Kresta (+1.38,1), Jakeš (+ 1.47,9), Vojtěch (+ 1.52,2).

S přibývajícími kilometry druhé etapy se v podstatě jen zvětšoval časový rozdíl mezi posádkami. Ve výborném výkonu pokračovali bratři Szejové, kteří také vyhráli dvě zkoušky v druhé etapě, zbývající čtyři pak Kopecký (celkem sedm) a vyhrál s více než minutovým náskokem před Pechem, který třikrát skončil v rychlostní zkoušce druhý, stejně jako Kopecký. Kromě Černého se do listiny vyhraných zkoušek zapsal ještě Kresta, když ve čtvrté porazil o 0,9 sekundy Kopeckého

Z předních jezdců nedokončili soutěž pro havárii Odložilík a Landa, Dohnal odstoupil kvůli dopravnímu přestupku a Vlček po havárii dojel jen druhou etapu.
Kategorii produkčních vozů vyhrál Březík s Mitsubishi Lancer, když vedoucí Kopáček musel své Subaru odstavit v poslední zkoušce pro technickou závadu. Dvoukolky ovládl Mareš s Peugeotem 208 R2 na celkovém patnáctém místě.

1.Kopecký – DreslerŠkoda Fabia R501:34:23.3
2.Pech – Uhel PetrFord Fiesta R5+00:01:09.5
3.Černý – ČernohorskýŠkoda Fabia R5+00:01:37.0
4.Szeja J. – Szeja M.Ford Fiesta R5+00:01:45.7
5.Kresta – StarýŠkoda Fabia R5+00:02:06.7
6.Jakeš – EhlováFord Fiesta R5+00:02:57.1
7.Vojtěch – ErnstPeugeot 206 WRC+00:03:07.1
8.Štajf – SkácelováŠkoda Fabia R5+00:03:26.9