Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rally Bohemia - Peugeot Cup pro Brože a Vojtěch s WRC

Součástí byl i čtvrtý ročník Peugeot Rally Cupu. Kromě cupových „dvěstěosmiček“ byl představen také nový speciál Peugeot 208 Rally 4, ryze elektrická verze e-208 a skalní fanoušci rally si užili jízdu Štěpána Vojtěcha s jeho krásným Peugeotem 206 WRC.

Do Peugeot Rally Cupu se přihlásilo deset posádek, přičemž do Rally Bohemia odstartovalo šest vozů. První rychlostní zkoušku vyhrál Jiří Pohlídal, ale už na druhém testu se do vedení dostal Dominik Brož. Na druhé místo postoupil David Soldát, zatímco Pohlídal držel po úvodní sekci třetí pozici. Po jezdeckých chybách v úvodu se do tempa rychle dostal Dominik Stříteský, který vyhrál všech pět erzet druhé sekce a z posledního místa se posunul na druhou příčku v průběžném pořadí po první etapě.


Ve druhé etapě musel kvůli prasklému řemenu odstoupit David Soldát, jezdecké chyby odsunuly Jiřího Pohlídala na čtvrtou příčku a o stupínek výše se díky tomu posunul Lukáš Krupička. „Bohemka je první mistrák, na kterém jsme startovali. A pro mě také první závod s řidičským průkazem, takže jsem se na přejezdech nemusel střídat s Honzou,“ vypráví osmnáctiletý Lukáš Krupička a dodává: „Měl jsem za úkol dojet do cíle a posbírat co nejvíce kilometrů. S Honzou mám naučený takový trik, že mě drží dál od výsledků, aby mě to nerozptylovalo. Díky tomu jsem jel celkem v klidu. Moc se mi líbila sobota, hlavně rychlostní zkouška Bzí. Naopak v úvodu nedělní etapy jsem se trochu trápil, jednou jsem byl venku, ale naštěstí jen s malou časovou ztrátou. Pak jsme upravili nastavení a konec soutěže už byl zase skvělý. Teprve v cíli mi Honza řekl, že jsme třetí v cupu, takže pro mě velmi vydařená premiéra.“


Skvělé časy zajížděl Dominik Stříteský s Ondrou Krajčou, ale ztráta z první etapy byla příliš velká. Nicméně druhé místo při své premiéře v cupu i „velkém mistráku“ je pro posádku Stříteský – Krajča velmi dobrá vizitka. „Hned v úvodu jsem si nepohlídal jedno krizové místo a udělal hodiny. Auto nechtělo nastartovat a nechali jsme tam dvě minuty. Byl jsem z toho docela špatný, začínali jsme z posledního místa a hodně opatrně. Ale nakonec jsme se vzpamatovali a podařilo se nám vyhrát celou druhou sobotní sekci. V neděli jsme si jeli svoje tempo, nechtěl jsem moc divočit, ale i tak jsme zajížděli slušné časy. Podařilo se nám skvěle trefit nastavení, gumy i rytmus jízdy. Třetí místo v šestkách a druhé místo v cupu je pro nás nad očekávání dobrý výsledek,“ hodnotí svůj premiérový start s Peugeotem 208 R2 Dominik Stříteský.


Vítězství pro Brože


Z vítězství se zaslouženě radoval domácí Dominik Brož navigovaný Petrem Těšínským. Místní posádka tak zopakovala vítězství z minulého ročníku Rally Bohemia. „Před závodem jsme neměli žádný test a dlouhá pauza byla znát. Nebylo to špatné, ale na druhou stranu ani ideální. První etapu zkomplikovalo počasí, na rozjezd to bylo fakt hodně náročné. Každým kilometrem jsme se ale dostávali do formy a na časech to bylo vidět. Nakonec jsme zvítězili v cupu a skončili druzí ve třídě šest, takže pro nás velmi vydařený víkend,“ těší se z vítězství Dominik Brož.


Vojtěch s WRC


Všechny fanoušky potěšil na své domácí soutěži tradičně nestárnoucí a věčně usměvavý Štěpán Vojtěch s Peugeotem 206 WRC, na který je i po dvou desetiletích krásný pohled. „V mém věku je jedinou ambicí potěšit sebe a fanoušky, zkrátka užít si rally a neublížit dvěstěšestce. Více než dvacet let staré auto není jednoduché udržet v provozu. Na vozy R5 pochopitelně nemá, ale stále je s ním spousty zábavy. A já si to maximálně užívám. Navíc je to příležitost potkat se se spoustou kamarádů, přátel a fanoušků, takže za nás parádní víkend,“ komentuje Štěpán Vojtěch, který s Michalem Ernstem obsadil 12. místo v absolutním pořadí.1.Brož – TěšínskýPeugeot 208 R201:42:33.4
2.Stříteský – KrajčaPeugeot 208 R2+00:00:44.9
3.Krupička – RyšánekPeugeot 208 R2+00:05:17.0
4.Pohlídal – KubalaPeugeot 208 R2+00:05,39.0

Peugeot 15.7.2020
Foto Peugeot + JL

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar