Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rally Azory - Hänninen ani Kopecký nevyhráli

Krásná podívaná po všechny tři soutěžní dny s vynikajícím průběhem pro obě posádky týmu Škoda Motorsport na posledních dvou sobotních erzetách kompletně přetočila pořadí. Prostě jak se říká, každý den není posvícení, a na každého jednou dojde.

V prvních třech zkouškách bojovali o vedení Magalhaes s Peugeoet 207 S2000 a Hänninen se Škodou Fabia S2000, ale po čtvrté využil domácí jezdec znalost tratě a usadil se na čele před Mikkelsenem s Fordem Fiesta S2000, Kopeckým a Hänninenem, v páté zkoušce se Kopecký dostal před Dána a po dvanácté zkoušce bylo pořadí Magalhaes, Hänninen, Kopecký, Mikkelsen, zatímco Brit Meeke s Peugeoet 207 S2000 sledoval jejich napínavý souboj z povzdálí. Po čtrnácté zkoušce byli na prvním místě Magalhaes a Hänninen, ale hned v následující se Fin dostal do vedení s náskokem 21 sekund.
Poté však nastalo nevídané drama. Vedoucí Hänninen v předposlední erzetě prorazil pravou přední pneumatiku, propadl se v pořadí na čtvrté místo, což však v tu chvíli katapultovalo Kopeckého na vedoucí pozici. Ten ale tři kilometry před cílem celé rally vyjel z trati a ze soutěže odstoupil. Hänninen tak obsadil třetí pozici, ale i tak si upevnil si i třetím místem vedení v šampionátu IRC.
Juho Hänninen: „Soutěž pro mě nezačala nejlépe, pak jsem se však postupně zlepšoval a věřil ve vítězství. Smolná chvíle na začátku předposlední erzety v podobě proražené gumy bohužel patří k závodění, jsem samozřejmě zklamaný, že jsme takto ztratili první místo. Když jsem viděl na poslední erzetě Honzu mimo trať, říkal jsem si, že to snad není možné. “
Jan Kopecký: „Situaci nám zkomplikoval před námi jedoucí Mikkelsen, který měl technický problém a když jsme jej dojížděli, prášilo se od jeho vozu tak, že nebylo téměř nic vidět. To nám zkomplikovalo situaci a já trochu znervózněl.“


1.Magalhăes B. – Magalhăes C.Peugeot 207 S20004 02:34:00.4
2.Meeke – NaglePeugeot 207 S2000+01:00.1
3.Hänninen – MarkkulaŠkoda Fabia S2000+:01:20.7
4.Mikkelsen – FloeneFord Fiesta S2000+04:45.6
5.Moura – EiróMitsubishi Lancer Evo IX+05:22.0



JL, 19.7.2010

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Prague Car Festival
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2025 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar