Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

RMC - Ford s novou Pumou a Loebem

Svoji soutěžní premiéru absolvuje nový soutěžní vůz M-Sport Ford Puma Hybrid Rally1 na Rallye Monte Carlo, které právě začíná. Tři vozy budou pilotovat Craig Breen, Adrien Fourmaux a Gus Greensmith. Kromě toho se na letošní Rallye Monte Carlo připojí do týmu také devítinásobný mistr světa Sébastien Loeb.

První elektrifikovaný soutěžní automobil značky Ford je poháněn hybridním ústrojím nové generace, které pracuje na podobném principu jako pohon běžné Pumy EcoBoost Hybrid. 1 Při brzdění či jízdě setrvačností zachycuje kinetickou energii a ukládá ji ve formě elektřiny do 3,9kWh baterie. Z ní je potom napájen elektromotor o výkonu 100 kW, který podle potřeby asistuje přeplňovanému zážehovému motoru 1.6 EcoBoost. Pilot bude moci využít elektrickou přípomoc opakovaně, vždy po dobu maximálně tří sekund.


Elektrifikované hnací ústrojí umožní vozu M‑Sport Ford Puma Rally1 absolvovat přejezdy mezi rychlostními zkouškami a servisními zónami jen na elektřinu, bez aktivace spalovacího motoru. Na vyhrazených servisních místech lze baterii dobíjet z externího zdroje, přičemž plné nabití zabere přibližně 25 minut.


Ve třídě Rally1 se navíc bude od ročníku 2022 používat nefosilní palivo, vyráběné 100% udržitelnou cestou ze syntetických a biologicky odbouratelných složek.„Příprava vozů i týmu na Rallye Monte Carlo, která se jede příští víkend, a na zahájení nového ročníku světového rallye šampionátu byla velmi náročná, ale vyplatí se,“ řekl Richard Millener, ředitel týmu M-Sport. „S pomocí a podporou kolegů z Fordu jsme vytvořili fantastický vůz s obrovským potenciálem a nemůžeme se dočkat, až ho během roku předvedeme v akci. Všem, kteří se podíleli na dosažení této fáze a pomohli nám dodržet tak krátké termíny, patří velký dík a cítíme se velmi hrdí, že můžeme v 25. roce naší spolupráce reprezentovat Ford na světové scéně!“


Ford 20.1.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar