Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Připravuje se Berounský kopec

Po dlouhé pause se v polovině dubna uskuteční opět závod automobilů do vrchu v Berouně. Iniciativy se chytil zkušený jezdec Eduard Patera, který společně s Asociací jezdců ZAV pořádá ve dnech 14. a 15. dubna volný závod.

Miroslav Fajkus

Miroslav Fajkus

Martin Jerman

Martin Jerman

Edita Prášková

Edita Prášková

Tým Auto Kelly

Tým Auto Kelly

Martin Vondrák

Martin Vondrák

Oproti dřívějším letům dojde k prodloužení tratě až k obci Železná, což znamená délku 4200 metrů, čímž se závod stane druhým nejdelším v České republice. Přímý úsek po výjezdu z lesa, u odbočky na Lhotku, bude ztížena dvěma retardery, a v tomto úseku budou moci diváci sledovat jezdce v úseku až půl kilometru dlouhém.
Závodu se zúčastní jak pravidelní účastníci domácího šampionátu, tak jezdci tzv. hobby závodů, kteří pojedou tzv. jízdu pravidelnosti. Chybět nebudou ani jezdci z rallye, rallycrossu či okruhů, což učiní ze závodu ojedinělou podívanou. Tolik různorodé techniky, včetně historických automobilů, neuvidí diváci na žádném jiném motoristickém podniku.
Už dnes čítá seznam přihlášených 65 jezdců přihlášených do hlavního závodu a zhruba 40 „hobíků“. Ze zajímavých jmen jmenujme například pravidelné účastníky evropského šampionátu Petra Vojáčka nebo Martina Jermana s vozy Alfa Romeo, kteří dají závodu přednost před ME na Sicílii. Ve stejném týmu pojedou i syn Lukáš Vojáček a dcera Gábina Jermanová s vozy Opel Astra OPC. Z dalších vrchařů jmenujme mj. Jaromíra Malého se Subaru Impreza, Tomáše Hanka s Renaultem Clio, Vladimíra Lišku s BMW M3, Jiřího Lose s Opelem Astra.
Na startu se objeví také Miroslav Fajkus se spiderem Lucchini, nebo nejrychlejší dívka Edita Prášková s Dallarou, jedná se také s jezdci na monopostech Formule 3000.
Jak jsme řekli, zkrátka nepřijdou ani příznivci historiků, s vozem Š 110 RC se představí mj. bývalý tovární jezdec Josef Srnský, s legendární Škodou 130 RS Martin Vondrák, s Porsche 911 pravidelný účastník Evropského poháru Arnošt Neubauer, s monopostem Chevron pak Jaroslav Prášek a mnoho dalších jezdců je ještě v jednání. Atraktivní podívaná bude jistě také na historické Ferrari Dino či další modely Ferrari, jejichž účast přislíbil pan Holubovský. Účast přislíbil také rallycrossový jezdec Pavel Koutný s Fabií WRC nebo Jiří Jupa, okruhový specialista Octavia Cupu. O účasti dalších zajímavých jezdců vás budeme pravidelně informovat.
A kdo z jezdců by měl zájem se zúčastnit, ten může psát na adresu Email: x.racing@seznam.cz nebo volat Eduarda Pateru na čísle 602 296 106.
Po oba dny jsou připraveny dvě tréninkové jízdy a tři závodní jízdy, takže pořadatelé slibují, že se bude jezdit od rána do večera, prakticky bez delších přestávek.

Jindřich Lasík, 23.2.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar