Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Před autokrosem v Nové Pace - Keřka vede Super Buggy

Už třetím závodem pokračuje Kontejnery Louda Mistrovství ČR v autokrosu. Po Hollabrunnu a Humpolci se kompletní autokrosová špička sejde o nadcházejícím víkendu ve Štikovské rokli v Nové Pace.

Závod začíná v sobotu 25. května od půl jedenácté prvními měřenými tréninky. V půl čtvrté odpoledne odstartuje první série rozjížděk ve všech vypsaných kategoriích. Racer buggy pojedou v sobotu i druhé jízdy.

V neděli se začne závodit již od osmi hodin ráno druhou sérií rozjížděk. Třetí jízdy budou následovat od 9:45 hodin. Po přestávce nastoupí od půl jedné nejúspěšnější jezdci víkendu do semifinálových a finálových jízd, které určí konečné pořadí třetího závodu domácího šampionátu. Finálových jízd bude deset, semifinále lze přepokládat ve čtyřech kategoriích.


Nejvíce přihlášených je v Super Buggy se 17 jezdci, mezi nimiž nechybí vedoucí muž průběžného pořadí Roman Keřka, na druhém místě jsou se stejným počtem bodů Jan Smrž a nováček divize Tomáš Gomzjakov.V Divizi Buggy 1600 by se mělo představit deset jezdců. Po dvou závodech vede Milan Vaněk před Petrem Nikodémem, který v úvodních závodech zkoušel nový stroj a startoval se slabším motorem objemu 1,4 litru.

Organizátorům z Autoklubu Nová Paka se prezentovalo více jak sto třicet závodníků, včetně tří loňských Mistrů Evropy – Václava Fejfara, Petra Nikodéma a Jakuba Novotného. Nebudou chybět ani další přední jezdci v čele s Petrem Bartošem, Radkem Jordákem, Jakubem Kubíčkem, nestárnoucím Jaroslavem Hoškem, Filipem Hartmanem, Danielem Pytlounem a dalšími. Před závody desítky dobrovolníků pracovaly na úpravě závodní trati a bezprostředního okolí podle nařízení mezinárodní automobilové federace FIA. Závodní trať tak obdržela licenci na závody Mistrovství Evropy, které se zde letos uskuteční 5. – 7. července 2019.


Spravit chuť si bude chtít po neúspěšném začátku sezóny v německém Seelowě Václav Fejfar, který zároveň závody pojme jako test před evropským dvojzávodem v Litvě a Lotyšsku. Fejfar se na závody nesmírně těší a věří, že si do rokle najde cestu i velké množství diváků. To Jakub Novotný bude chtít prodloužit letošní vítěznou vlnu na domácích i evropských tratích.

Předpověď počasí by měla být pro závody příznivá a ředitelství závodů z Autoklubu Nová Paka zve všechny nadšence motoristického sportu a přeje jim při sledování novopackého autokrosu nevšední zážitky.


Průběžné pořadí MR ČR

Super Buggy

1.Keřka 59
2.Gomzjakov 51
3.Smrž 51
4.Kubíček 46
5.Antony 39
6.Hošek 39Buggy 1600

1.Vaněk 68
2.Nikodém 53
3.Peták 47
4.Nosálek 42
5.Andeliero 36


Junior Buggy

1.Novotný 64
2.Pytloun 61
3.Vaculík 56
4.Kindl 54
5.Medlik 54


Touring Autocross

1.Dlesk 68
2.Bret 59
3.Kostroun 54
4.Horčička 52
5.Neuhauser 46Touring 1600

1.Senegacnik 56
2.Jánoš 55
3.Dubravský 54


D2

1.Cininga ml. 58
2.Bartoš 58
3.Vávra 54


PV + JL 22.5.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar