Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Pražský rallysprint v tradiční podobě

Stejná trať, startovní pole bez větších překvapení a tradiční „mikulášský“ termín, takový bude už 12. ročník Pražského rallysprintu, který se pojede v sobotu 2. února. A na koho se mohou diváci těšit?

Z domácí špičky se představí už tradičně Václav 


Pech, Josef Semerád, Karel Trojan (všichni Mitsubishi Lancer), Pavel Valoušek (Subaru Impreza), kteří si to rozdají s hosty z Polska ve složení – Frycz, Kuzaj (Subaru Impreza) a Grzyb (Mitsubishi Lancer) a „českým Finem“ Jani Paasonenem s Mitsubishi 

Josef Sivík
Lancer.

Největším tahákem by měl být start Maďara Szaba s Fordem Focus WRC a Emila Trinera s Octavií WRC. Další dva vozy kategorie WRC budou řídit Karel Trněný (Fabia WRC) a Petr Pospíšil (Octavia WRC).

Mezi dvoukolkami by se měl představit po dlouhé přestávce Jaroslav Starý se Škodou Fabia Kit 1600 a poprvé také Adam Lacko, který pojede se stejným vozem. Chybět nebudou ani Antonín Tlusťák s Citroënem Saxo Kit Car nebo Vladimír Berger, kterého bude v dvoulitrové Octavii navigovat Petr Gross.

Na své si přijdou i milovníci historických automobilů. Se Škodou 130 RS pojede Josef Sivík, s Opely Kadett Coupé Lubomír Tenkl, Zdeněk Tichý a Ctirad Hájek. S BMW 2002 by měl startovat Michal Sum, který o tomto víkendu startuje ještě na Rallye du Var.

Diváci musí tentokrát oželet mj. Jana Kopeckého a Martina Prokopa, kteří ve stejném termínu startují na Rallye Wales

Předběžná startovní listina obsahuje šedesát posádek, na které čeká nejen tradiční radotínská zkouška, ale hlavně divácky vděčné kroužení kolem Strahovských stadiónů.

 


 Start Strahov 7.45
 RZ 1 Řeporyje - cem.Radotín 8.05
 RZ 2 Řeporyje - cem.Radotín 9.18
 RZ 3 Strahovský okruh 10.14
 RZ 4 cem.Radotín - Řeporyje 10.59
 RZ 5 Strahovský okruh 11.48
 RZ 6 Strahov 13.01
 Cíl Strahov 14.18
JL, 24.11.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar