Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Pražský rallysprint na Strahově a na Mořině

Celkem jedenašedesát vozů, z toho osmnáct špičkových speciálů kategorie R5/Rally2 a k tomu i pět třešniček na dortu s označením WRC, tolik čítá startovní listina XXVII. TipCars Pražského Rallysprintu, který proběhne už v sobotu 26. listopadu 2022.

Jarní prvenství (bez účasti Václava Pecha) bude obhajovat mladý Petr Semerád, kterého bude ve Škoda Fabia Rally2 Evo premiérově navigovat Petr Glössl, na trůně budou ale chtít mladého jezdce vystřídat zejména desetinásobný vítěz pražského klání Václav Pech (po boku s Petrem Uhlem) a vítěz ročníku 2017 Jan Dohnal, vedle kterého usedne Ivo Vybíral. Oba zkušení piloti budou mít k dispozici ´wéercéčka´ se značkou Ford, se starší Fabií WRC se představí vítěz z roku 2007 Karel Trněný.


Vítězství (ročník 2003) má na svém kontě zapsáno Tomáš Enge, který se představí též se špičkovou technikou (Škoda Fabia Rally2 evo). Na startu se bohužel neobjeví ani jeden z jezdců, kteří obsadili prvních šest míst v absolutní klasifikaci – Kopecký, Mareš, Stříteský, Jirásek, Březík a Cais. Mnozí z nich si asi šetří techniku na Mikulášskou rallye o týden později.


Na vítězství zatím čekají Grzegorz Grzyb a Vojtěch Štajf – druhý jmenovaný bude mít navíc k dispozici špičkový Hyundai i20 WRC. Jan Dohnal je přihlášený s Fordem Fiesta WRC. Z předních jezdců budou startovat ještě například Karel Trojan, Václav Kopáček nebo Martin Vlček. Jakub Jírovec nechá odpočívat alpinku a zkusí štěstí s Porsche, jeho otec Jiří vyjede s Toyotou Corolla WRC. Rallysprint si tradičně nenechá ujít ani Josef Peták se Škodou Fabia R5.


Bude jistojistě nač se dívat, vždyť kromě těch, kteří budou usilovat o nejlepší časy, se najde i mnoho jezdců, kteří divákům připraví pořádnou show. Tradičně to bývají piloti starších vozů, mezi ně se překvapivě přidal i Jan Skála, kterého jsme vídali v minulých ročnících se špičkovou technikou. Tentokrát se sveze v žigulíku jednoho z maďarských týmů, což by mělo být zárukou zejména širokých smyků a velké zábavy.


XXVII. TipCars Pražský Rallysprint startuje hned po rozednění v sobotu 26.11. dvěma průjezdy rychlostní zkouškou Mořina, ale nikoliv v okruhové verzi, jako vloni, u Strahovského stadiónu se závodníci objeví po desáté hodině a kroužit kolem něj se bude až téměř do odpoledne.


KŠ + JL 18.11.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar