Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Pražský rallysprint bez Pecha, ale s Caisem

Již v sobotu 2. prosince poosmadvacáté zaburácí motory soutěžních vozů při TipCars Pražském Rallysprintu. Letos bude vyšperkoán ranním návratem na tradiční rychlostní zkoušku Cementárna. A podle předpovědi počasí se zdá, že se letos vrátí i její nevyzpytatelnost počasí.

„Sice bude na startu chybět desetinásobný vítěz naší soutěže Václav Pech, který je stále v rekonvalescenci po operaci ramene, konkurence bude ale i tak skvělá. Přestože jsme navýšili kapacitu startovní listiny na 65 posádek, museli jsme několik dalších zájemců zklamat, víc aut už se na naše rychlostní zkoušky opravdu nevejde,“ říká ředitel soutěže Petr Mihule a přidává další informace k jezdecké sestavě:


„Se startovním číslem 1 se vydá na trať dvojnásobný vítěz soutěže Jan Dohnal, který se spolujezdcem Ivo Vybíralem opět osedlá Ford Fiesta WRC 2017. Starší WRC si vyzkouší i David Tomek, modernějších vozů kategorie R5/Rally2 pojede dokonce dvacet! Z nich se určitě nejvíc těšíme na škodovku talentovaného Erika Caise, kterého přivítáme na TipCars Pražském Rallysprintu úplně poprvé Erik v poslední době sbírá zkušenosti spíše na zahraničních závodech, ve skvělém světle se předvedl i na nedávné ´světové´ Central European Rally, kde byl nejlepším českým jezdcem a v prestižním hodnocení WRC2 obsadil stříbrnou příčku i v mezinárodním měřítku.“


Startovní listina obsahuje i další jména – z nich se kromě obhájce Dohnala už stihli zapsat mezi vítěze pražského klání také Jan Černý, Petr Semerád aTomáš Enge. Dalším v čele s Vojtěchem Štajfem, Martinem Vlčkem či Martinem Semerádem uniklo v minulosti prvenství jen o vlásek a o to větší motivaci budou mít letos. fanoušci budou ale zvědavi i na šoumeny, kteří budou více než rychlou jízdu spíše předvádět široké smyky. V tomto směru nesporně budou hrát prim piloti starších strojů Mitsubishi Lancer, tedy Martin Šikl či Jan Sýkora. Své fanoušky mají vždycky také historické vozy, kterých se na startu ukáže čtrnáct. Jedním z nejrychlejších mezi nimi bude Jaroslav Vančík – Jan Tománek, která pojede se silným BMW M3. Sekundovat jim budou mj. Miroslav Janota či Stanislav Budil, kteří se už se svými historickými vozy dokázali prosadit až na medailové příčky evropského šampionátu.


Ve startovní listině XXVIII. TipCars Pražského Rallysprintu najdeme i několik kuriozit. Svůj premiérový evropský start chystá Čechoameričan George Plšek, jenž se dlouhodobě prosazuje v rámci národního šampionátu USA. Vůbec poprvé se za volant soutěžního vozu posadí spolujezdkyně Václava Kopáčka, sympatická Barbora Rendlová.


Zbývá už jen připomenout, že XXVIII. TipCars Pražský Rallysprint startuje v sobotu 2.12. ráno, přičemž přesně v 8:00 se první vůz vydá na trať úvodní rychlostní zkoušky ´SUBARU Cementárna´, vedené mezi Radotínem a Řeporyjemi na jihozápadním okraji města. Od desáté hodiny pak budou jezdci kroužit kolem známých stadionů na trati RZ ´TipCars Strahov okruh´, aby tradiční finále obstaral po čtrnácté hodině neměřený ´Epilog´, kde se i největší šoumeni z řad závodníků budou moci důkladně vyřádit.


Karel Špaček, media team 28.11.2023


Pozn.redakce. Seznam přihlášených zatím nebyl zveřejněn. pak přinseme aktualizace.

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar