Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Pražský Rallysprint - Štajf a Pech s Polo R5

Jubilejní 25. ročník TipCars Pražského Rallysprintu ozdobí start dvou vozů Volkswagen Polo GTI R5, provozovaných společností Racing 21 s.r.o. Vojtěch Štajf bude na soutěži tradičně reprezentovat Racing 21 Klokočka Volkswagen tým. Druhý vůz v barvách svého hlavního partnera EuroOil bude pilotovat stejně jako na nedávném Setkání mistrů Václav Pech jun.

Populární soutěž Pražský Rallysprint, každoroční rozloučení se všemi příznivci domácího šampionátu v automobilových soutěžích, bude opět slavnostně zahájen na pražském Strahově, a to již tuto sobotu v ranních hodinách. Pořadatel však letos obohatil program nejprve o dvě klasické tratě rychlostních zkoušek, a to hned ve dvou průjezdech, které doplňují tradiční show pro diváky na pražském Strahově. Tento nový formát soutěže s celkem sedmi rychlostními zkouškami o délce 42 km přispěje ke zvýšení celkové atraktivity akce.

Týmového jezdce Racing 21 Vojtěcha Štajfa, který se na start Pražského Rallysprintu postaví ve své kariéře již posedmnácté, bude navigovat Radim Kotlář. Ten si s ním roli spolujezdce zopakuje z ročníku 2015, kdy dokončili tuto soutěž na třináctém místě. Zatím nejlepším umístěním Vojtěcha Štajfa v Praze je bronzová příčka z let 2013 a 2016. V loňském roce měl nadosah dokonce celkové vítězství, které mu těsně uniklo až jezdeckou chybou v samotném závěru.

Letos podruhé usedne do soutěžního vozu Polo GTI R5 také Václav Pech Jun., a se svým tradičním spolujezdcem Petrem Uhlem budou na trati hájit barvy jejich hlavního partnera EuroOil. Start této posádky s německým vozem je součástí podzimní dohody se společností Racing 21 s.r.o. Stejně jako při nedávném Setkání mistrů je cílem posoudit jízdní vlastnosti vozu Polo GTI R5 pro případnou další spolupráci s touto přední českou posádkou v příští sezóně.

„Pražský Rallysprint hraje v mé kariéře nezastupitelnou roli, neboť právě zde jsem se v roce 1998 vůbec poprvé posadil za volant soutěžního vozu. Byl to tehdy nezapomenutelný zážitek a radost mi udělalo i celkově třetí místo v roce 2013, kdy jsme zde startovali společně s mojí ženou. V loňském roce, kdy jsem byl tak blízko celkovému vítězství, jsem prožíval zase opačné pocity, ale to je rally. Je moc dobře, že se do programu letošního jubilejního ročníku vrací i tratě z minulosti. Jsem si jistý, že fanoušci rally to určitě ocení. S Radimem jsme tu už jednou startovali, tak snad se nám podaří pobavit lidi u trati a zajet dobrý výsledek. Zároveň budu sledovat i počínání a hodnocení našeho druhého vozu Polo GTI R5 Vaškem Pechem. Jsem přesvědčen, že naváže na své poznatky z okruhu v Sosnové, a auto mu padne ještě více do ruky,“ komentoval účast na Pražském Rallysprintu jezdec a manažer týmu Racing 21 Vojtěch Štajf.

Ke startu je přihlášeno dvacet automobilů skupiny R5, přičemž největší zastoupení má Škoda Fabia R5 včele s loňským vítězem a úřadujícím slovenským šampionem Martinem Koči. Z dalších jezdců to budou Mareš, Drotár, Odložilík, Grzyb, P.Semerád, M.Semerád, Štochl, Kačírek, Trojan, Šín, Pokorný. S vozem Hyundai i20 R5 se představí Ondřej Bisaha a s Fordem Fiesta R5 pak Sýkora, Zabloudil, Rosina, Kukučka.

Diváci nebudou ochuzení ani o automobily WRC – Tlusťák, Trněný (Škoda Fabia WRC), Peták (Ford Fiesta WRC ), Skála (Ford Focus WRC), Jírovec (Toyota Corolla WRC).
Z domácí špičky chybí např. Černý, Kopáček, Dohnal, Jakeš, Březík a Kopecký.

Jubilejní 25. ročník TipCars Pražského Rallysprintu startuje 7. prosince 2019 v 7:15 hodin na pražském Strahově a končí na stejném místě v 15:30 hodin.PR + JL 4.12.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar