Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Poříčská Homolka ožije autokrosem už o víkendu

Přehlídkou hvězd nejen českého, ale i evropského autokrosu, bude letos závod v Poříčí nad Sázavou. Podnik Mezinárodního mistrovství republiky a Mistrovství zóny střední Evropy se na Homolce uskuteční 12. – 13. srpna.

Zúčastní se kompletní česká špička ve všech divizích, hvězdou první velikosti je desetinásobný mistr Evropy v divizi SuperBuggy, Němec Bernd Stubbe. Ten letos vůbec nezávodí, přesto ho Poříčí v autě uvidí. „Velkou zásluhu na jeho účasti má Radek Jordák. Dá se říct, že Bernda přemluvil a půjčí mu svoje loňské auto. Bude to určitě velká událost, protože se na naší trati představí vůbec poprvé,“ prozradil hlavní pořadatel Tomáš Jeníček z AMK Poříčí.


V nejsilnější divizi se ze zahraničních účastníků představí také mj. Lotyš Ervins Grencis nebo Terry Callaghan z Nizozemska. Přijet na svůj oblíbený závod chtěl i Španěl Carlos Hernando Saiz, ale kvůli problémům s technikou musel účast nakonec vzdát.


A co české hvězdy? Radek Jordák, který jede na domácí trati a je zároveň spolupořadatelem i partnerem poříčského autokrosu, dále Petr Nikodém, Jakub Kubíček, Zdeněk Antony, Vladislav Štětina, Vojtěch Vaculík, David Horák a v neposlední řadě legendární JARDA HOŠEK!Tuto ikonu snad není třeba nikomu představovat, ale letos má celý rok důvod k oslavám, protože jede už padesátou sezonu! A svůj první závod jel právě v Poříčí nad Sázavou, kde později dokázal v roce 1977 vyhrát i první mezinárodní autokros na Homolce. Už tohle musí být pro každého fanouška autokrosu obrovským lákadlem, protože budete mít možnost vidět naživo v akci skutečnou sportovní legendu.


Jarda Hošek, stejně jako všichni ostatní, se vám rádi podepíšou, k dispozici budou opět zdarma podpisové plakáty!Na Homolce pojede jediný závod v letošním roce domácí jezdec Honza Smrž, představí se třeba i bývalý hokejista NHL Jiří Tlustý. Jen v SuperBuggy je přihlášeno hned 29 závodníků a celkový počet přihlášených je k dnešnímu dni 167!Fanoušci se mohou těšit i na Itala Natale Casalboniho, který je každoročně ozdobou divize plechových aut Touring Autocross. Zbožňují jeho agresivní styl, a i letos Natale slibuje, že do toho půjde naplno ????


Od loňského roku došlo na Homolce k vybudování nového sociálního zařízení v depu, na trati, která je jezdci hodnocena jako jedna z nejlepších, byly nainstalovány nové bezpečnostní prvky, ale jinak zůstala beze změn.


Kromě autokrosu čeká na fanoušky v sobotu tradiční doprovodný program. Večer po závodech vystoupí v areálu skupina RockSet (nejen Roxette Revival), která sklidila velký úspěch už v loňském roce. Po koncertě dojde na tradiční ohňostroj.Oba dva dny se začíná závodit už od 8 hodin, finálový blok bude v neděli od 14 hodin vysílat živě ČT Sport! Po dlouhých letech pauzy se tak poříčský závod dočká přímého televizního přenosu. Naposledy tomu bylo v 80. letech při závodech mistrovství Evropy.
PR 10.8.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar