Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Peugeot v Pačejově - Cup a Jan Dohnal s 306 Maxi KIT

Vloni byla Invelt Rally Pačejov premiérově zařazena do Mistrovství ČR a po roce se sem vrací také Peugeot Rally Cup. Značka Peugeot je ve startovní listině silně zastoupena. Kromě osmi posádek startujících v cupu se můžeme těšit na start posádky Jan Dohnal – Ivoš Vybíral s vozem Peugeot 306 Maxi KIT z dílen Sebastiena Loeba.

Předposlední podnik vynechá René Dohnal, s jehož vozem a spolujezdcem pojede tentokrát Petr Štěpánek. „Ve dvoukolkách už nemáme šanci Honzu Dohnala dostihnout, a protože se ještě chystáme za hranice, rozhodli jsme se v Pačejově nestartovat. Nebo lépe řečeno já, protože Roman pojede jako navigátor Petra Štěpánka. Uvidíme, jak se jim bude dařit, já to budu určitě sledovat,“ řekl René Dohnal.


Vynechat naopak nemůže průběžné druhá posádka Peugeot Rally Cupu ve třídě Rally4, kterou je dvojice David Štefan – Ondřej Vichtora. Po vítězství na barumce mají ještě teoretickou šanci na vítězství. To však pouze v případě, že vyhrají oba poslední podniky a René Dohnal nepřipíše ani bod. Vzhledem k jeho neúčasti v nadcházející soutěži je to ale poměrně slušná šance. „Díky odjetým kilometrům doma i v zahraničí jsme si stále jistější, i když potenciál auta ještě zdaleka nevyužíváme na sto procent. Škoda, že nejedou kluci, René je pro nás vždy referenčním bodem. Ale i tak se do Pačejova těšíme, je to krásná soutěž,“ poznamenal David Štefan.


Titul mistrů ČR ve skupině 2WD už má jistý Jan Dohnal s Ivošem Vybíralem. Jako oslavu a poděkování fanouškům přiváží do Pačejova legendární vůz Peugeot 306 Maxi KIT. S vozem se nedávno představil ve Francii Sebastien Loeb a Francois Delecour. „Byl to nápad a chuť vyzkoušet si dalšího velkého kita s dvoulitrovým motorem a perfektními jízdními vlastnostmi. Navíc jsme si řekli, že by to bylo skvělé poděkování všem, kteří nás podporují. Tohle auto už jen tak někde neuvidí. Byla to složitá cesta, ale nakonec jsme se domluvili s týmem Loeb Racing. Je pro nás velká čest závodit s jednou z nejlepších dvoukolek, která je navíc z týmu nejlepšího jezdce na světě. A Pačejov má jedny z nejhezčích erzet v našem mistráku. Osobně mám tuto soutěž velmi rád,“ nechal se slyšet Jan Dohnal.


peugeot ČR 1.10.2021
foto JL + fb J.dohnala

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar