Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Peugeot Rally Cup vyhráli Štefan a Vichtora

V pořadí sedmý ročník seriálu Peugeot Rally Cup opanovala posádka David Štefan – Ondřej Vichtora s vozem Peugeot 208 Rally4. Posledním letošním závodem byl 44. ročník Invelt Rally Pačejov, ale definitivní tečku za sezónou udělala až ve Vsetíně posádka Brož – Mazal.

V pořadí druhou posádkou v celkovém hodnocení Peugeot Rally Cupu se stala překvapivě dvojice Miroslav Číž – Jaroslav Novák. Se starší variantou vozu Peugeot 208 R2 podávali po celý rok vyrovnané výkony a na vítězného Štefana ztratili pouze 1,5 bodu. Díky bodovému koeficientu na Barum Rally se na třetí místo prosadili loňští vítězové Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát.

„Letošní sezónu jsme si užili. I když jsme do ní nastoupili až v Krumlově, podařilo se nám zvítězit v cupu, ve třídě i ve dvoukolkách. Určitě nám k tomu pomohly také zkušenosti z loňských zahraničních startů. Naše auto fungovalo skvěle, stejně jako Ondra a celý tým. Díky všem a těšíme se na další sezónu,“ řekl vítězný David Štefan.

Letošní sezóna pro nás dopadla z mého pohledu velmi dobře. Vyhýbaly se nám technické problémy i zásadní jezdecké chyby, dokázali jsme zajíždět i se starším vozem konkurenceschopné časy a z toho mám pochopitelně velkou radost. I když mě trochu mrzí, že nám chyběl pouze jeden a půl bodu na vítězství v cupu a stejně tak jeden a půl bodu na druhé místo ve dvoukolkách. Ale svoji třídu jsme vyhráli, takže v závěru sezóny jsem spokojený,“ zhodnotil krátce Miroslav Číž.

„Letos jsme startovali jen na Barumce a jsem rád, že jsme se s Peugeotem mohli alespoň krátce ukázat. První místo v cupu a druhé v evropských dvoukolkách považuji po delší pauze za dobrý výsledek, ale vůbec jsem netušil, že nás jeden start vynese až na třetí místo v celkovém hodnocení. To mě i Dana upřímně těší a když to bude možné, určitě se zase někdy společně ukážeme,“ řekl Jaromír Tarabus.


„Letos jsme odjeli už sedmou sezónu a je znatelné, že početně začíná převládat nová generace Peugeot 208 Rally4. Těší mě, že se naše posádky pravidelně umísťují na předních místech v hodnocení vozů s jednou poháněnou nápravou. Důkazem toho je titul mistra České republiky v této kategorii, který pro nás vybojoval David Štefan. A Míra Číž skončil ve dvoukolkách na třetím místě, a to s původní variantou dvěstěosmičky, což je obdivuhodný výkon. Gratuluji všem, děkuji pořadatelům za skvěle připravené podniky a těším se na osmé pokračování našeho cupu,“ doplnil Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.


Peugeot 13.11.2023
KONEČNÉ POŘADÍ PEUGEOT RALLY CUPU 2023

1.David Štefan – Ondřej Vichtora Peugeot 208 Rally4 77,5 bodu
2.Miroslav Číž – Jiří Kalkus (Jaroslav Novák) Peugeot 208 R2 76 bodů
3.Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát Peugeot 208 Rally4 37,5 bodu


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar