Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Peugeot Rally Cup odměnil vítěze za rok 2021

Vzhledem k situaci, která tady až doteď panovala, mohli být teprve až nyní oficialně předány poháry za pátý ročník Peugeot Rally Cupu v roce 2021. Dekorování vítězů, bohužel bez absolutního vítěze proběhlo v Heinzově síni Autoklubu ČR.

René Dohnal

René Dohnal

Dohnal - Švec

Dohnal - Švec

David Štefan, Ondra Vichtora

David Štefan, Ondra Vichtora

Štefan - Vichtora

Štefan - Vichtora

Petr Štěpánek

Petr Štěpánek

David Soldát, Jan Winzig

David Soldát, Jan Winzig

Soldát - Winzig

Soldát - Winzig

Lukáš Krupička

Lukáš Krupička

Dominik Brož

Dominik Brož

Brož - Navrátil

Brož - Navrátil

Zleva: J.Koudelka, R.Matthey, M.Venturini, T.Kunc

Zleva: J.Koudelka, R.Matthey, M.Venturini, T.Kunc

Absolutním vítězem a zároveň vítězem kategorie R2 se stal Dominik Brož, který se nemohl předávání zúčastnit z pracovních důvodů, stejně jako spolujezdec Roman Švec, který vloni tvořil posádku s René Dohnalem.


V uplynulém roce byl do cupu poprvé nasazen nový vůz Peugeot 208 Rally4 a vzhledem k účasti původních „erdvojek“ bylo hodnocení seriálu rozděleno do ty nejrychlejší jsme ovšem mohli až nyní, takže blahopřeji vítězům a doufám, že naše posádky nastoupí do letošní sezóny ve stejně hojném počtu,“ hodnotí krátce uplynulou sezónu ředitel značky Peugeot v ČR, Marco Venturini.


Do nové sezóny vstoupí seriál Peugeot Rally Cup začátkem května na Rallye Šumava Klatovy a šestidílný seriál ukončí říjnová Invelt Rally Pačejov. „Úvodní Valašku vynecháváme a nepojedeme ani závěrečný podnik v Německu. Náš osvědčený formát zahrnuje šest podniků, ale na obou zmíněných soutěžích mohou naše posádky pochopitelně startovat také. Očekáváme účast několika špičkových jezdců, ale jejich jména ještě neřeknu, protože nechci předbíhat jejich oficiální vyjádření,“ vysvětluje Marco Venturini.


„V minulém roce jsme cup rozdělili na dvě třídy, letos se vracíme k absolutnímu pořadí. Bude to podle našeho mínění spravedlivější s ohledem na počet původní a nové generace závodních dvěstěosmiček ve startovním poli. Honorovat ale budeme pět nejrychlejších posádek,“ doplňuje manažer seriálu Jan Koudelka.


Vítězem kategorie Rallye 4 se stal zkušený René Dohnal, který po celou sezonu bojoval se svým jmenovcem Jiřím Dohnal o prvenství v kategorii 2WD. Nakonec skončil na druhém místě. „ Do Peugeotu 208 Rally4 jsme poprvé usedli při shakedawnu na Rallye Šumava 2020. Tehdy se jednalo ještě o šotolinovou verzi pronajatou týmem Lubora Minaříka. Do konce sezony 2020 jsme auto více méně vyvíjeli a sbírali data až se nám z něj podařilo připravit závodní auto. Tím jsme pro sezonu 2021 získali určitý náskok. R4 je podstatně jednodušší na řízení než R2, lépe reaguje na pokyny. Jen nás trápily brzdy, což se nám podařilo v závěru roku vyřešit,“ svěřil se René Dohnal na tiskové konferenci.


Druhé místo obsadil David Štefan, nováček v pohárovém klání Peugeotů, do kterého přešel z Opel Adam Cupu.“Koncem roku 2020 se nám naskytla možnost zakoupit ojetý automobil z Portugalska a neváhali jsme. I když jsme nevěděli vůbec nic, jak s autem jet, jak jej nastavit. Auto bez turba se chová úplně jinak než nové s turbem. Dneska jsme už chytřejší a těšíme se na další sezonu,“ zhodnotil sezonu David Štefan.


O soutěžní vozy Peugeot 208 Rally4 je takový zájem, že ojeté automobily se prodávají za cenu nových, někdy je dokonce i dražší. Půldruhého roku ojeté auto představuje nulovou ztrátu. Francouzi totiž nestačí svojí kapacitou pokrýt poptávku. Uvidíme, jestli se v Peugeot Rally Cupu objeví letos více posádek, když jsou poprvé povoleny libovolné pneumatiky.


Spokojenost nad uplynulou sezónou vyjádřil i zástupce generálního partnera Tomáš Brada, manažer komunikace a marketingu společnosti Gefco ČR: „Loňská silná sezóna je za námi a my jsme hrdí na to, že jsme mohli jezdce poháru podpořit. Už se těším na letošní sezónu, která již snad nebude provázená proticovidovými opatřeními a přinese tak nové sportovní zážitky, jak pro jezdce, tak pro diváky. Držím všem posádkám palce!“Spolupráce značky Peugeot v ČR a Autoklubu ČR se vedle motorsportu rozšířila i na další projekty. Jedním z nich je Road Safety AČR, který se zabývá prevencí vzniku dopravních nehod a zvyšováním bezpečnosti na silnicích. V tomto společném projektu se Peugeot v ČR stal strategickým partnerem.KONEČNÉ POŘADÍ PEUGEOT RALLY CUPU 2021


třída Rally4
1. René Dohnal – Roman Švec
2. David Štefan – Ondřej Vichtora
3. Petr Štěpánek – Roman Švec


třída R2
1.Dominik Brož – Petr Těšínský
2. David Soldát – Jan Winzig
3. Lukáš Krupička – David Vilím


Absolutní vítěz
Dominik Brož – Petr Těšínský


Peugeot + JL 17.2.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar