Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Peugeot Rally Cup ČR pro 208 i 208 Rally4

Seriál Peugeot Rally Cup CZ vstoupí do pátého pokračování. V roce 2021 se v evropských zemích budou pořádat poháry pro jezdce s vozy Peugeot výhradně s novou generací vozu Peugeot 208 Rally4, český Peugeot Rally Cup bude výjimkou. Kromě speciálů 208 Rally4 v něm budou startovat také nestárnoucí „208“ v provedení R2.

Uvedenou výjimkou pro start obou generací závodních vozů Peugeot 208 padne s velkou pravděpodobností účastnický rekord. Podle prvních předpokladů by se do seriálu mohlo přihlásit až 15 posádek. Zatím jsou v České republice tři speciály Peugeot 208 Rally4 a další tři jsou objednány.

Ve hře je také start polských posádek, neboť u našich severních sousedů se letos 208 Cup nejede. Největším otazníkem však nadále zůstává vývoj situace spojené s pandemií. „Popravdě jsme vzhledem k současnému stavu opatrní, ale i tak věříme, že nás čeká velmi zajímavá sezóna. Stěžejní je pro nás pochopitelně prezentace nového vozu Peugeot 208 Rally4, osobně se však domnívám, že charakter některých českých rychlostních zkoušek může nahrávat původní generaci dvěstěosmiček, které jsou i nadále velmi agilním závodnickým nářadím. Jsme rádi, že mají jejich majitelé díky výjimce možnost i nadále závodit v cupu. V každém případě se těším na porovnání obou vozů,“ prozradil svá očekávání ředitel značky Peugeot v ČR, Marco Venturini.

V návaznosti na rozdílné parametry speciálu Peugeot 208 Rally4 a R2 jsou pro letošní rok vypsány dvě třídy se samostatným hodnocením. Kromě toho bude vyhlášen také absolutní vítěz, který nasbírá nejvíce bodů bez ohledu na to, ve které třídě startuje. „Snažili jsme se vymyslet formát, který bude zajímavý pro všechny. Proto jsme cup rozdělili do třídy Rally4 a R2. Kromě toho vyhodnotíme absolutního vítěze, což nemusí být nutně posádka s turbem. Navíc zamýšlíme podporu některého výrazného mladého jezdce do pětadvaceti let, kterému bude umožněn start v zahraničí, pokud to situace dovolí,“ vysvětlil manažer seriálu, Jan Koudelka.

„Vzhledem k přetrvávající složité situaci jsme se rozhodli posunout start letošního Peugeot Rally Cupu až na Rallye Šumava Klatovy, která se jede začátkem května. Mělo by tak být dost času k přípravě sezóny, k dodání nových vozů z Francie a věřím, že i ke zdárnému zvládnutí pandemie. V kalendáři nám i přesto zůstává šest podniků, úvodní Valašku nahradíme Pačejovem, který se nám v loňském roce velmi líbil. Rád bych zmínil ještě skutečnost, že mezi účastníky cupu letos na odměnách rozdělíme bezmála sedm set tisíc korun, “ dodává Marco Venturini.

Páté pokračování Peugeot Rally Cupu je za dveřmi. Můžete se těšit nejen na nové posádky, ale také na vyrovnané a napínavé souboje, atraktivní videa, soutěže a také na další pokračování online verze v rámci MČR v online rally.Peugeot 3.3.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar