Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Petr Nikodém prolomil smůlu a vyhrál autokros ve Francii

Mistrovství Evropy v autokrose pokračovalo po závodech v Litvě a Lotyšsku třetím závodem ve Francii. V obou úvodních podnicích se nedařilo Petru Nikodémovi, ale na trati v Saint Georges prolomil konečně smůlu a poprvé v životě vyhrál prestižní kategorii Super Buggy.

K třetímu závodu dorazilo v Super Buggy 26 jezdců, přičemž domácích byla víc než polovina. Z favoritů letošního šampionátu nikdo nechyběl, z českých jezdců přijeli bojovat o body Petr Nikodém, Radek Jordák, Jakub Kubíček a Martin Hrubý.

Měřený trénik vyhrál Nikodém před Mercierem a Grencisem. Po třech sériích rozjížděk si vedli nejlépe Grencis, Feuillade a Nikodém, který jednu rozjížďku vyhrál a dvakrát byl druhý. První finále vyhrál Nikodém před Theuilem a Tafanim, druhé Kubíček před Feuillade a Boucem.

„Vůbec poprvé jsme v kategorii Super buggy na bedně a hned je to zlato. Až do semifinále jsme jeli v podstatě bez problémů. Jakmile nás začali hlásit na start a já se posadil do auta tak se nám zasekly brzdy (přední). Proběhla raketová výměna s odvzdušňováním. Jen tak tak jsme to stihli a dostali se na start. Bylo to ale docela jedno, protože na startu se vypustily brzdy zadní a nervy byly o to znatelnější. Nakonec vše dobře dopadlo, a i přes dlouhé oblouky v zatáčkách jsme šli poprvé z prvního místa na start finále. Start finále se povedl nad očekávání. Hned od startu jsme ujali vedení a pak to bylo o opatrnosti a udržení bezpečné vzdálenosti od ostatních. To jsem si myslel zhruba do druhého kola, kdy se začaly ozývat opravdu hlasité rány. Analyzovat místo nebylo příliš těžké, jelikož jsem přes vibrace pod zadkem přestával postupně vidět trať. V posledním kole už jsem byl nad sedačkou napnutý jak prádelní šňůra a modlil se za šachovnici na cílové čáře. Nejspíš upadl šroub který držel kardan a ten mi celých pět kol mlátil do sedačky (tunel pod sedačkou) a připomínal, že cíl je pořád daleko. Nakonec to ale klaplo a pocity jsou neuvěřitelné, nepopsatelné a prostě bomba. Strašně moc děkuji týmu, který konečně obdržel odměnu za to peklo, kudy jsme to táhli až do teď. Bez Vás by to nešlo. Na první vítězství nikdy nezapomeneme,“ řekl v cíli šťastný Petr Nikodém.

Na druhém místě dojel Florent Tafani, vítěz prvního závodu a třetí byl v cíli Ervins Grencis, který naopak vyhrál druhý závod.


Průběžné pořadí: 1. Grencis 86, 2.Tafani 73, 3.Kubíček 71, 4.Nikodém 60


V Junior buggy dojel Jakub Šafránek druhý za Styn Jaspersem, čtvrtý skončil Ondřej Medlík, šestý Arnošt Florian, osmý Daniel Pytloun


Průběžné pořadí: 1,Jaspers 99, 2.Pytloun 81, 3. Medlík 78

Divize Buggy 1600: 1.Peters, 2.Christol, 3.Crépeau

Průběžné pořadí: 1.Pähler 85, 2.Peters 74, 3.Novotný 74

ME pokračuje v druhé polovině srpna v Přerově.


JL 20.7.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar