Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Petr Nikodém poprvé v Super Buggy

Domácí autokrosovou sezonu uzavírá tradičně Setkání mistrů v Humpolci, které bylo svědkem hned několika premiér. O největší se postarali nejrychlejší jezdci Divize Buggy 1600 – Petr Nikodém i Milan Vaněk se objevili v divizi Super Buggy.

{*3]

Petr Nikodém si pro volný závod, který se jede na dvě rozjížďky a finále půjčil buggy od Jana Smrže, který s ním skončil čtvrtý v královské divizi.

„Chtěl jsem si hlavně vyzkoušet, jak funguje přeplňovaný motor, až dosud jsme jezdili s atmosférickým. Musím říct, že jsem si parádně zazávodil a vím, co můžu od turba čekat,“ vysvětlil záměr startu Petr Nikodém.

V tréninku zajel druhý čas, jen o čtyři desetiny sekundy pomalejší, za Jakubem Kubíčkem. „V první jízdě jsem špatně odstartoval, turbo motor se přeci jen chová jinak, než jsem zvyklý. Dojel jsem čtvrtý, ale kdyby se podařil start, tak bych i vyhrál. V druhé jízdě jsem startoval z druhé řady, hned jsem se zařadil za Kubíčka na druhé místo, ale pak jsem od něj dostal takovou sprchu, že jsem musel zpomalit. Blátem mi sundal brýle, prst po zásahu kamenem mě bolí, jako by byl zlomený a plasty jsou děravé. Kdyby bylo auto moje, tak bych asi neslevil, ale půjčené jsem nechtěl rozbít. Přesto jsem zajel nejrychlejší kolo“, popisuje průběh jízdy Petr Nikodém.

Ve finále na mě zbyla poslední řada společně s Jardou Hoškem, což mě moc nadějí na dobrý výsledek nedávalo. To už se trať proměnila v bahenní lázně. Ale během dne jsem se výkonným strojem sžíval a výsledkem bylo čtvrté místo za Kubíčkem, Antonym a Horákem. Myslím, že můžeme být spokojeni a už se těším na svoje auto, které by snad mělo být do měsíce konečně hotové. Čekáme jen na díly od dodavatelů. Super Buggy je pro mě nová výzva“, komentuje závod Petr Nikodém, který vybojoval letos titul vicemistra Evropy.


Jeho bratr Martin Nikodém v kategorii Racer Buggy vybojoval druhé místo.


Nyní čeká Petra Nikodéma ještě Setkání mistrů v Sosnové, ale s jakým vozem vyrazí, ještě není rozhodnutý.
JL 10.10.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar