Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Petr Nikodém poprvé s vlastní buggy v Super Buggy

První závod s novou buggy v prestižní divizi Super Buggy má za sebou Petr Nikodém, dvojnásobný mistr Evropy divize 1600. Přestože finále bohužel neskončilo podle přání, tak ukázal, že se s ním musí počítat. A jak viděl závod sám?

V měřácích se i po drobném "chumlování" podařilo vyjet první místo do druhé skupiny v první rozjížďce, a tak jsem mohl být spokojený. (První trénink vyhrál, v druhém skončil pátý, celkově tedy druhý čas za Kubíčkem.

Na rozjížďky jsem cítil jistou nervozitu. Přece jen už nejezdíme s „atmosférou" a je to pro mě něco úplně nového. Navíc, když člověk startuje z prvního místa, tak se mu úplně nechce zkoušet všechno možný s možností ztráty na umístění.

Ale co čert nechtěl, opak, byl samozřejmě pravdou. Po nevydařeném startu jsem zkusil vzít první zatáčku venkem a všechny objet. O něco jsem zavadil (díra, kolo...) a z první zatáčky vyjel regulérně poslední. Tady mohla začít zkouška z předjíždění, myslím, že jsem předjížděl snad každé kolo. Bylo to velice složité, ale zároveň mě to hodně bavilo. Nakonec se povedlo z devátého místa na druhé za Callaghanem. Byl to sice pořád propad, ale vzhledem k okolnostem mi to vůbec nevadilo. Snad to lidi bavilo.

Druhá rozjížďka byla o něco lehčí vzhledem k průběhu ve stylu start - cíl z toho byla jednička před Callaghanem.

Po rozjížďkách jsme byli celkově třetí a byla z toho první lajna v semifinále. Jak už si ale začínám v superbuggy zvykat, první lajna neznamená, že z první zatáčky neodjedu poslední. Po souboji jsem se ocitnul v blátě a jak už jsem brečel spoustu-krát, to se s Kumho pneumatikami nekamarádí. Bylo z toho přetočení a ztráta několika pozic. Znovu tedy byla potřeba předjíždět a po pár kontaktech a předjetí jsme zvládli dojet třetí za Grencisem a Antonym.

Postup do finále však pořád nebyl jistý. Byla možnost, že nás vyloučí za předjíždění na žlutých vlajkách, ale nakonec vše dobře dopadlo a my mohli na start.

Finále se od šestnáctistovek moc nezměnilo... Spousta chaosu, strkání se a hledání nejbezpečnější cesty. Bohužel pro nás, moje cesta nebyla nejdelší.

Ve druhém kole jsem se snažil v první zatáčce dostat o kousek výš a když už jsem se ocitl na druhém místě, tak Grencis hodně zpomalil a já abych ho "nerozpůlil" jsem jen nepatrně přibrzdil. V tu chvíli přišla zezadu rána a já už jen mohl trhat třešně z koruny stromu, naproti kterému jsem zaparkoval.

Mohl to být skvělý výsledek, možná i souboj o zlato, ale hold nám nebylo přáno. Na druhou stranu, byl to náš první závod v nejvyšší divizi, kde jsme vůbec doufali, že budeme konkurence schopni. Myslím, že jsme všem ukázali, že konkurence budeme a že to nebudou mít úplně jednoduchý.

Na závěr bych chtěl strašně moc poděkovat celému týmu cmkarting a caravanmetropol za zdlouhavou, ale myslím si, že plodnou práci na novém voze. Domů si krom další práce odvážíme například nejrychlejší kolo nebo nejvíc předjetých aut a hlavně vědomí, že když nás nezastavěj natvrdo, tak to budou mít hodně těžký.

Taky děkuju všem za úžasnou podporu, to kolik lidí přišlo a dělalo ten pravej BORDEL bylo úžasný. Děkuji, že jsme před vámi mohli dělat to co nás baví a snad to bavilo i vás
PR 27.7.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar