Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Petr Nikodém bojuje o evropském body v Bausce

Pausu mezi dvěma evropskými závody vyplnily dva autokrosy domácího šampionátu v Nové Pace a v Přerově. V obou jasně vyhrál Petr Nikodém a je včele průběžného hodnocení.

Nyní odcestoval k druhému a třetímu závodu Mistrovství Evropy. Nejdříve bude usilovat o body v lotyšské Bausce, kam se vrací autokros po čtyřech letech a o týden později změří nejlepší jezdci své síly v litevské Vilkyciai.

Do Bausky je v Divizi 1600 přihlášeno 32 jezdců z devíti zemí včetně všech favoritů,jako jsou vítěz prvního letošního podniku Kevin Peters, Mandel, Hanneken, Buddelmeyer, Laubach, Urba nebo Pähler. Kromě Petra Nikodéma hájí české barvy v této divizi ještě Milan Vaněk, jeden z jeho největšího soupeřů.

„Startovali jsme zde třikrát ještě s juniorkou a nikdy se nám nedařilo. Těšíme se. Trať je hezká a rychlá s velkými skoky. Je tu vždy dost lidí a panuje zde parádní atmosféra. Chci si spravit chuť, protože v Bausce, ale i ve Vilkyčiai se nám zatím moc nedařilo. René Mandel si bude chtít spravit chuť po propadáku v úvodním evropském podniku v Seelowě“, přibližuje závod Petr Nikodém, který v v prcním evropském závodě dojel druhý.

Z českých jezdců zamířili do Bausky ještě v Super Buggy Kubíček, Jordák, Hošek, Hrubý, Horák, Bartoš a Štětina, v Touring autocross Fejfar, Výborný a Samohýl a v Junior Buggy Hartmann, Novotný a Pytloun.

Václav Fejfar se po vyhraném závodě v Seelowě potýkal se závadou na motoru. Původně banální porucha byla po analýze vyhodnocena jako dosti zásadní a motor musel projít znovu repasí. Lužanský jezdec je rád, že může nakonec i za velké pomoci přátel do Bausky, kde se mu tradičně daří, vůbec odjet.

„Děkuji Aleši Vágnerovi za zapůjčení dodávky, vleku a servisu našeho vozu VW transporter, kterými nahrazujeme nedokončenou přestavbu našeho přepravního autobusu," řekl těsně před odjezdem Václav Fejfar.JL + PV 1.6.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar