Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Petr Fulín vyhrál evropský šampionát cesťáků

Oslavou titulu domácího jezdce Petra Fulína skončila premiéra evropského poháru cestovních vozů FIA European Touring Car Cup (ETCC) na mosteckém autodromu. Víkendové drama přitom vyvrcholilo až ve druhém z obou nedělních finálových závodů sezony.

Ve hře o celkové vítězství zůstali tři piloti. Kromě Fulína ještě Maďar Norbert Nagy a Švýcar Christjohannes Schreiber. Rozdíl mezi nimi před posledním kláním byl jen tři, respektive šest bodů. Fulín svým triumfem opanoval navíc pohár už potřetí.

V prvním nedělním závodě zvítězil Plamen Kralev z Bulharska s Audi RS3 LMS před Nagym se Seatem Leon Cup Racer a Fulínem rovněž se Seatem. I druhý závod opanovali stejní jezdci, jen si prohodili pořadí. Přesvědčivým vítězstvím se blýskl Petr Fulín. Svým soupeřům nedal šanci. Ačkoli startoval ze šestého místa na roštu, úspěšně se posouval až do čela vypjatého finále. Pro stříbro si dojel Kralev, bronzový skončil Nagy.

Oba závody přinesly dramatické momenty. Ten první vyřadil z bojů o titul Makedonce Igora Stefanovskiho se Seatem, který po nárazu do Fulína obdržel od komisařů penalizaci v podobě průjezdu boxovou uličkou. Ve druhém přišel po havárii o veškeré naděje Schreiber pilotující Hondu Civic.

Fulín zakončil letošní vítězné tažení v poháru s 80 body po dvanácti závodech. Druhé místo patří Nagymu se 73 body, jemuž se v Mostě podařilo přeskočit Schreibera. Ten se tedy nakonec musel spokojit s bronzovou příčkou, když se mu podařilo nasbírat 64 bodů. O čtyři body za ním skončil Stefanovski.


Do cíle obou závodů v konkurenci čtrnácti jezdců dojeli všichni tři čeští jezdci. Petr Fulín jr. Se Seatem skončil šestý a čtvrtý. Václav Nimč jr s VW Golf sedmý a šestý a Petr Čížek, rovněž se Seatem dvakrát desátý.PR 9.10.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar