Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Pech s Uhlem na startu sezóny 2019

EuroOil – invelt team, s Václavem Pechem jun. a Petrem Uhlem, odstartuje do nové sezóny v pátek Valašskou Rallye. Prioritou teamu bude účast na všech sedmi závodech českého šampionátu s Fordem Fiesta R5, Setkání mistrů v Sosnové a Pražském Rallysprintu. Probíhají však také jednání o možném startu na Slovensku.

Václav Pech jun. s Petrem Uhlem pojedou společně obdivuhodnou 24. sezónu. Za tu dobu získali sedm titulů Mistrů ČR, osm titulů Vicemistrů ČR, třikrát byli Mistry Slovenska atd. Jak se těší po zimní přestávce na Valašskou Rallye a nelezou si občas na nervy?


„Naopak, jsme na sebe dokonale zvyklí a každý přesně víme, co a jak máme dělat a co od druhého čekat. Neumím si vůbec představit, že bych slyšel jiný hlas ve sluchátkách, než Petra. Také přípravy před závody jsou mezi námi nastaveny již dlouho stejně a vše kolikrát klape jen konzultacemi po telefonu. Za ty roky jsme spolu museli vyřešit nesčetně stresových situací. Třeba při závodech nebo provizorních opravách auta na trati, kdy jsme se museli spolehnout jeden na druhého a jeho schopnosti a vždy to společně zvládli. Nikdy jsme se snad ani nepohádali,“ vypráví Pech a pokračuje.

„Přes zimu bylo nutné na fiestě kromě běžné repase celého vozu, zapracovat na vylepšení chování podvozku. Bylo několik testů a jsme zase o trošku dál. Těšíme se na porovnání s konkurencí, která je na valašce opravdu výjimečně velká. Závody Mistrovství světa i Evropy jí na startu můžou závidět 26 vozů nejsilnější skupiny R5.“

Tím, že Valašská a Hustopečská Rallye jsou součástí Českého, ale zároveň i Slovenského Mistrovství, zvažuje team pozvání ke startu na Slovensku. „Každý další odjetý závod nám dává větší vyježděnost a jistotu s autem. Za poslední roky jsme toho mimo ČR moc nenajezdili. Proto bychom uvítali tento další start, který by nás neměl nijak finančně zatížit,“ popisuje Pech.


PR 28.3.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar