Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Offroadových 24 hodin v Dobřanech

Devátý ročník závodu terénních vozů na 24hodin odstartuje v sobotu 20.5. v pravé poledne v Dobřanech u Plzně. Ale už v 8 hodin ráno se na trať vydají ve tříhodinovém závodě motocykly a čtyřkolky. Diváci také poprvé uvidí závodníky kategorie Čtyřkolky TR, tzv.traktory, na nichž soupeří tělesně postižení.

 

Nejvýraznější a nejviditelnější novinkou oproti minulým rokům jsou nově vypsané kategorie do a nad dva litry nazvané Amater. Jsou určeny pro automobily s malými úpravami proti sériově dodávaným strojům. Jejich piloti i ostatní členové týmů jsou však stejnými „profíky" jako jejich kolegové z kategorií Speciál.

Můžeme se těšit na velké boje tradičních účastníků i na výkony nováčků startovního pole. Netřeba připomínat, že na startu již mnohokrát stáli úspěšní závodníci nejen z evropských soutěží, ale třeba i z „Dakaru". Nechme se překvapit, v jakých sestavách se letos jednotlivé týmy představí. K favoritům patří jednoznačně slovenský Šajgal Team s Jeepem Wrangler, bez šance není ani Bagger Team Martina Šoltyse s Nissanem Navara. Zapomenout nesmíme ani na Miroslava Zapletala s malým, ale velice mrštným Suzuki Jimny. Bohužel se na startu neobjeví ani jeden z několikanásobných vítězů Martin Macík nebo Mirek Kubicek.

K dobré náladě mezi závodníky i diváky přispěje v rámci doprovodného programu večerní koncert několika rockových kapel, který začíná ve 20:00 a před půlnocí neskončí. Pak už záleží jen na počasí a kolik diváků vydrží fandit podél trati až do rána. S východem slunka se vždy začíná jezdit ještě rychleji a celý závod dostává jiný rozměr. Vedle závodníků jedou nonstop i v občerstvovací stanici V4C, kde je pro všechny tradičně dostatek jídla i pití.

Nejvytrvalejší a nejsilnější, jejichž stroje byly nejlépe připraveny nebo měli největší štěstí se dočkají mávnutí šachovnicového praporu v neděli v pravé poledne. Následně budou odměněni ti, kdo si to zaslouží. A to jsou vlastně všichni, kdo vydrží jet non-stop závod. Případné informace najdete na http://www.offroadmaraton.cz/

 

Aleš Hodouš, 18.5.2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar