Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

OffROAD Maraton zahajuje sezonu ve Šternberku

První závod 12. ročníku OffROAD Maratonu se jede již tuto sobotu 26. března ve Šternberku na Moravě. Na závodníky terénních automobilů, motorek a čtyřkolek čeká pravý offroad na oblíbené a dlouhé trati se všude přítomným blátem.

Závod začíná v 7 h startem čtyřkolek na dvě hodiny. V 9.30 h se do stejně dlouhého klání pustí motorkáři, v obou závodech jedou i starší junioři svou půlhodinu. Mezi 12 až 13 h se na jednodušší trati předvedou děti a mladší junioři. Ve 13.30 h zaburácejí motory všech automobilů, které svedou pětihodinový boj.
Stanovy OffROAD Maratonu, které loni prošly změnami hlavně u motorek a čtyřkolek, se letos upravovaly hlavně v kategorii Automobilů. Všechny vozy s přeplňováním (kromě do 1000 cm) mají zdvihový objem válců násoben koeficientem 1,7 (benzínové motory) a koeficientem 1,5 (dieselové motory) a jsou převedeny do kategorie podle takto vypočtenému objemu.
Upraveno bylo také bodování automobilů. Plné bodové hodnocení dle pořadí dostane každý, kdo ujede minimálně 35 % výsledného počtu kol vítěze dané kategorie (zaokrouhlených na celá kola dolů). V případě nedodržení limitu je bodový zisk 50 %. V případě, že posádka ujede méně než 10 % výsledného počtu kol vítěze dané kategorie, nebude bodována vůbec.
Čtyřkolkáři a motorkáři jsou i letos rozděleni do dvou základní tříd: Pohár a Mistr. Čtyřkolkáři jedoucí o Pohár se poté řadí do kategorii: SP, Do 300 cm, TR do 500 cm a TR nad 500 cm. Mistrovská třída se dělí na SP, 4x4 a Vet.
Juniorští závodníci na motorkách a čtyřkolkách pojedou 30 až 60 minut podle typu tratě. Děti a mladší junioři budou závodit za podobných podmínek jako loni, či-li v postupných závodech v délce 10 až 15 minut na jednodušší trati.
Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi závodů po celé ČR. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět a šest hodin, přičemž vrcholem závodění je slavná čtyřiadvacetihodinovka v Dobřanech, pořádaná v květnu.
Všechny informace najdete na www.Offroadmaraton.cz


LN,
22.3.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar