Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

OffROAD Maraton otevře sezonu v Šiklově mlýně

Osmidílný seriál vytrvalostních závodů motocyklů, čtyřkolek a automobilů vstupuje v sobotu 30.března do 20. ročníku závodem v Šiklově mlýně. Závodníci se vydají na oblíbenou trať s rychlými i náročnějšími úseky, například s legendárními pařezy v lese.

Motorkáři a čtyřkolkáři změří své síly během 90 minut, auta pojedou čtyři hodiny. Motorkáři jsou kvůli tradiční velké účasti rozděleni do dvou startů.


„Jezdců na motorkách je v úvodu sezony nejvíce. Proto jsme je podle dobré zkušenosti z loňska rozdělili do dvou závodů. Devadesátiminutové klání je tak bezpečnější a všichni si ho užijí na maximum. Délka závodu je na začátek roku ideální. Ale už další měsíc se jede tříhodinovka a na konci léta bude také tradiční čtyřhodinovka,“ uvedl ředitel Offroad maratonu Ondřej Nachtigall. Připomeňme, že otvírák Offroad maratonu v roce 2018 absolvovalo na 260 motorek, přes 100 čtyřkolek a 21 aut.


Výjimečných 90 minut čeká v Šiklově mlýně také na čtyřkolkáře, kteří začnou program již v 8 hodin ráno. Po motocyklech a dětech přijdou na řadu v 15.30 hodin terénní automobily


Letošní kalendář Offroad Maratonu nabízí stejné lokality jako loni. Kromě 28. září, kdy offroaďáci zamíří na jižní Moravu. „Pojedeme do Hodonína. Moc se tam těšíme, protože hledání nových lokalit je pro maratony dost náročné. Jsme rádi, že se to letos povedlo. A věříme, že pravý písek a tamní kraj se zalíbí také závodníkům,“ předeslal Nachtigall.

30.3.ŠIKLŮV MLÝN (okr. Žďár nad Sázavou)
27.4.MILOVICE (Nymburk)
25.5.JIHLAVA (Jihlava)
22-23.6. 24HOURS DOBŘANY (Plzeň)
31.8-1.9.VŘESOVÁ (Sokolov)
28.9HODONÍN (Hodonín)
19.10JANOVICE NAD ÚHLAVOU (Klatovy)
9.11ŘEDHOŠŤ (Litoměřice)
O seriálu OffROAD Maraton

Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi klání v ČR. Pořádá ho 24 hours agency, spol. s r.o. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé 90 minut, dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět a deset hodin, přičemž vrcholem jejich závodního umění je 24hodinovka v Dobřanech, která letos v červnu odjede svůj 22. ročník. OffROAD Maraton sdružuje závodníky od dětských po veteránské kategorie. Dvacet let se na tratích prohání auta, 17 let motorkáři se čtyřkolkáři a 13 let děti a junioři.

Více na www.Offroadmaraton.cz.


PR
25.3.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar