Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nürburgring ovládly Porsche

Letošní 34. ročník závodu cestovních automobilů 24 hodin Nürburgringu proběhl poměrně v poklidu a bez vážnějších havárií či kolizí. První dvě místa obsadily vozy Porsche a moc nechybělo a také třetí příčka by putovala do Zuffenhausenu.

 

Stylem start-cíl zvítězilo Porsche týmu Manthey s posádkou Luhr, Bernhard, Rockenfeller a Tiemann. Už v tréninku deklasovali všechny ostatní soupeře a s náskokem 11 sekund si vybojovali pole-position. Také ve vlastním závodě se ukázalo jejich Porsche nejen rychlé, ale hlavně spolehlivé. Kromě jednoho defektu, problému s hasicím zařízením a penalizace stop and go za překročení povolené rychlosti v boxech běželo jako hodinky. Díky kombinaci rychlosti a spolehlivosti zároveň vytvořili rekord v počtu kilometrů. Během 151 kol ujeli 3822,078 km. Dosavadní rekord vozu Dodge Viper z roku 2001 měl hodnotu 3727,773 km.

Bez větších problémů absolvovalo závod také druhé Porsche ve složení bratři Alzenové, Ludwig a Abt. Na vítěze jim chyběl jeden okruh.

Až do půl jedné si drželo třetí příčku další Porsche vedené Simonem, Scheiderem, Stipplerem a Bassengem. Výbornou jízdu ukončil až požár motoru, čímž se místo na stupních vítězů uvolnilo pro posádku vozu Dodge Viper. Už v noci musel vzdát Peter Zakowski s dalším Viperem pro poruchu převodovky a výborně rozjetý závod skončil také pro staré harcovníky Stucka a Questera po hromadné kolizi, ke které došlo kolem půlnoci.

Překvapením je páté místo vozu BMW 120 d v němž se střídali Hürtgenová s mladým Johannesem Stuckem a dalšími dvěma partnery. Takové umístění rozhodně nikdo nečekal.

V první dvacítce skončily také dva vozy Opel Astra týmu Kissling - na 13. a 17. místě. V prvním z nich se střídal se svými kolegy také Volker Strycek, bývalý sportovní šéf týmu Opel v DTM. Pro našeho Roberta Šenkýře skončil závod už v 21. kole.

 

1.Luhr,Bernhard,Rockenfeller,Tiemann

Porsche 911 GT3

151

2.J.Alzen, U.Alzen, Ludwig, Abt

Porsche GT3

- 1

3.Huppert,Gerhard,Riesensahm,Mohr

Dodge Viper

- 9

4.Lambrecht,Hemroulle,Schoysman

Porsche 911 GT3

- 11

5.Hürtgenová, Stuck J.,Hennerici,Schubert

BMW 120 d

- 13

 

 Jindřich Lasík, 19.6.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar