Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nikodém - souboj se Stubbem ukončila poloosa

Po dlouhé době si kalendář vzpomněl, že taky existuje mistrovství České republiky, a když už jsme se skrze sezonu, tak rozjeli, zřejmě neměl v úmyslu nás zpomalovat a naservíroval mám závody v Poříčí nad Sázavou.

Poříčí patří každoročně k nejlépe zorganizovaným závodům a letos tomu nebyla výjimka. I přes obrovskou účast závodního pole a tlaku plynoucího z limitu živého přenosu, se vše stihlo, závod proběhl hladce a bez zádrhelů, za což gratulace a velký dík pořadatelům.

Co se týče samotného závodění, tak bych řekl, že v podstatě nebylo na co si stěžovat. Měřáky se podařilo vyhrát s více než sekundovým odskokem od ostatních a naše česká střela letěla jak splašená.
Jediný zádrhel se objevil v první rozjížďce, kde se před nás protlačil v první zatáčce Terry Callaghan a byly z toho docela pěkné závody. Terrymu auto taky dostatečně fouká a s obrannou stopou, kterou jel, nezbývalo již moc prostoru k vymýšlení... a zbytečně riskovat hned v první rozjížďce už se mi taky nechtělo. Sobotu jsme tedy uzavřeli bojovou dvojkou.

Neděle pro nás začínala přesně tak, jak jsem si představoval. V neděli
Jsme stylem start-cíl vyhráli jak druhou, tak třetí rozjížďku. Díky nejrychlejším časům, jsme rozjížďky vyhráli i celkově a urvali tak prvních 10 víkendových bodů.

Dokonce i "nejoblíbenější" disciplínu v podobě "kdo přežije semifinále" se podařilo zdárně zdolat, když jsme se po lehké strkanici v první zatáčce ujali vedení a nepustili se ho až za cílovou čáru.

Do finále jsme tedy postupovali z prvního místa a po dlouhé době, jsme měli možnost stát na startu zase vedle Bernda Stubbeho, který vždycky závodu dodá ještě o trošku vyšší úroveň atmosféry a člověk aspoň ví, že závody budou zajímavé, rychlé a vždy fér.

Start se nám celkem povedl a po přežití první zatáčky už to vypadalo na pokus o útěk s vidinou shledání se až za šachovnicovou vlajkou. Bohužel závod se vybarvil do trošku šedivějších odstínů, než by se nám líbilo. V zatáčce u stanoviště č. 5 nám praskla zadní práva poloosa, zřejmě po rance, kterou jsme dostali v semifinále, a bylo po dalších nadějích...

S předním pohonem už nezbývalo než zkusit nějak dojet do cíle a sebrat alespoň pár zbývajících bodů. Naštěstí pro nás, se body po trati postupně rozsypaly a my nakonec po drobcích posbíraly drobné pro alespoň páté místo.

Nakonec jsme tedy přišli o případné zajímavé souboje nebo o možnost napsat na putovní pohár naše jméno podruhé v řadě.

Ale i tohle k autokrosu patří a myslím, že se nemáme za co stydět. Celý víkend jsme byli zatraceně rychlý a na další evropskou zastávku jsme řádně připraveni.


Chci poděkovat celému týmu za dnes již běžné sto deseti procentní nasazení a také všem fanouškům co přišli fandit, ať již naživo nebo u obrazovek, za veškerou podporu a za to jak nás tlačili vpřed.
Další zastávka pro nás bude ME Přerov, takže se vidíme tam, díky všem !P 17.8.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar