Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Na Zlatý volant přijedou Agostini a Grosjean

V prostoru Cubex v pražských Nuslích proběhne dne 6. února 2020 již 43. ročník tradiční motoristické ankety Zlatý volant, v rámci které jsou každoročně oceněni nejlepší čeští závodníci a motoristické počiny. Účast potvrdilo několik vzácných zahraničních hostů, jako francouzský pilot F1 Romain Grosjean a legenda motocyklového závodění Giacomo Agostini..

Francouzský pilot F1 Romain Grosjean aktuálně závodí za americkou stáj Haas. Svou účastí navazuje na expozici jeho formule, která byla vystavená na předchozím galavečeru Zlatého volantu. Grosjean má za sebou 9 sezón v seriálu F1, nejlepšího výsledku dosáhl v roce 2013, kdy za stáj Lotus skončil celkově sedmý.. Druhý VIP host je italská žijící legenda motocyklového závodění Giacomo Agostini, historicky nejúspěšnější motocyklový závodník všech dob, na kontě má 15 titulů mistra světa a 122 vítězných závodů. Většiny svých úspěchů dosáhl v 60. a 70. letech, kdy například v roce 1968 vyhrál všech 17 velkých cen, do kterých nastoupil. Na kontě má také deset vítězství v závodech na ostrově Man.


Síň slávy pro mnohonásobné vítěze

Výraznou novinkou 43. ročníku je zavedení Síně slávy pro závodníky, kteří historicky získali 12 a více trofejí Zlatého volantu. „Závodníci, kteří anketu tolikrát ovládli, si takové uznání nepochybně zaslouží,“ vysvětlila Jana Svobodová. Členové síně slávy také získají permanentní čestné místo v odborné porotě. Takto početnou sbírku trofejí Zlatého volantu má na svém kontě v současnosti pouze někdejší pilot F1 Tomáš Enge. „Kdyby v kategorii Rally a maratony opět zvítězil Jan Kopecký, dostane se také k číslu 12,“ doplnila Jana Svobodová. Podle pořadatelů lze Síň slávy chápat jako formu čestné definitivy.


SimRace Trophy

Další novinkou je zavedení nové kategorie s názvem SimRace Trophy. Cenu si odnese vítěz dvoukolové soutěže o nejrychlejší čas na závodním simulátoru. Soutěž je určena pro širokou veřejnost a může se jí zúčastnit kterýkoli občan České republiky, který nemá okruhovou, vrchařskou nebo rally závodní licenci ASN nebo FIA. Základní kolo probíhá od konce srpna do konce ledna. Účelem je zajet během desetiminutového časového limitu nejrychlejší kolo na virtuálním mosteckém okruhu. Desetiminutová jízda na simulátoru stojí 50 korun, v rámci vybraných akcí je bez poplatku. Simulátor je k dispozici na autodromu v Mostě každý den od 9 do 15 hodin nebo po dohodě i v jiném čase. Počet pokusů není omezen. Do finále postoupí 10 nejrychlejších jezdců. V rámci finále se spolu utkají v reálném čase. Finále proběhne 6. února, tedy těsně před galavečerem Zlatého volantu, kde pak bude vyhlášen vítěz. Ten dostane kromě trofeje Zlatého volantu také poukaz na absolvování závodní školy. Druhý v pořadí dostane 10 000 korun a třetí poukaz na kurz bezpečné jízdy.


Přehled kategorií a ocenění

Na galavečeru Zlatého volantu budou vyhlášeno celkem 14 kategorií. V sedmi ryze sportovních kategoriích rozhodne stejně jako v loňském ročníku váhou dvou třetin hlasu odborná porota složená z motoristických novinářů, zbylá třetina váhy hlasů náleží na internetu hlasujícím fanouškům.

Odborná fotografická porota rozhodne o vítězi fotografické soutěže Zlaté oko o nejlepší motoristický snímek roku. Pořadatel udělí čestný Zlatý volant pro osobnost světového motorsportu, Zlatá řídítka za celoživotní přínos a také trofej pro vítěze premiérové SimRace Trophy.

O vítězích kategorií sportovní auto, motorka a motoristická událost roku rozhodne široká veřejnost v internetovém hlasování. Hlasování veřejnosti bude přístupné od 1. 12. do 15. 1. na webu www.zlatyvolant.cz. Výherci všech hlavních kategorií Zlatého volantu snad ocení rozhodnutí pořadatele vrátit se k udílení charakteristických zlacených trofejí Zlatého volantu.

Hlavní kategorie


Závody na okruzích
Rally a maratony
Závody do vrchu
Autokros a rallycross
Motokáry
Zlatá řídítka
Cena Elišky Junkové
Zlaté oko


Kategorie pořadatele

Zlatý volant – osobnost světového motorsportu
Zlatá řídítka za celoživotní přínos
SimRace Trophy

Divácké kategorie

Sportovní auto roku
Sportovní motorka roku
Motoristická událost rokuPR 21.11.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar