Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Na Zámeckém vrchu nejrychlejší David Komárek

Druhým podnikem pokračovalo Mistrovství ČR v závodech do vrchu na populární trati v Náměšti nad Oslavou. Proměnlivé počasí neodradilo stovky diváků, kteří mohli sledovat rekordních 159 jezdců z našeho domácího šampionátu, České Trofeje a série Maverick Hill Climb Czech.

Sobotní program ovlivnilo především počasí a časté dešťové přeháňky. Kluzká trať prověřila nejen připravenost jezdců, ale také pořadatelů a záchranného systému. Původní harmonogram musel být o jednu jízdu zkrácen, což ale na atraktivitě podniku nijak neubralo. První závod vyhrál v absolutním pořadí Josef Hlavinka se speciálem Gloria C8F, druhé místo v cíli patřilo Markovi Rybníčkovi s KTM X-BOW GTX a třetí příčku obsadil Zdeněk Chudoba (Norma F20).

Na prvních třech místech absolutního pořadí nedošlo k žádné změně ani v neděli, kdy se však umoudřilo počasí, a i přes vysoký počet jezdců se odjely všechny tři závodní jízdy.

„Do závodu jsem nastupoval s pokorou a respektem. Věděl jsem, že naše špička s rychlými třílitry je na Evropě v Portugalsku, takže jsem doufal ve slušné umístění. Vítězství v absolutním pořadí jsem ale úplně nečekal a je to první můj takový výsledek v mistrovství republiky. V Náměšti rozhoduje dle mého názoru nejvíce první úsek, kde jsou poměrně rychlé zatáčky a velké převýšení. Když se tam ubere nebo správně netrefí, špatně se to dohání. A mně to vyšlo v obou dnech skvěle, takže jsem se ve všech závodních jízdách dostal pod minutu,“ zhodnotil průběh podniku Josef Hlavinka.

„Po sobotním přerušení závodu mně bylo líto diváků. Museli dlouho čekat, protože přeražený elektrický sloup bránil v pokračování. Ale nakonec jsme odjeli alespoň jednu závodní jízdu a sobotní vítěze vyhlásili. V kategorii I. jsem zvítězil a v absolutním pořadí dojel jako druhý. Stejný výsledek se mi podařil i v neděli, ale nebylo to vůbec snadné. Domácí podnik je náročný, pomáhám tátovi s organizací a během víkendu nás v Náměšti navštíví spousta přátel. Takže soustředit se na samotnou jízdu není vůbec jednoduché. Závěrem moc děkuji fanouškům za úžasnou atmosféru, byli jste skvělí,“ ocenil diváckou kulisu domácí Marek Rybníček.

„Po úvodním podniku jsme museli měnit motor a ten nynější má o něco menší výkon než původní. Navíc jsme jeli staré pneumatiky, a to nás trochu limitovalo. Čekal jsem, že se dostanu pod jednu minutu, ale nešlo to, nebo by to bylo za cenu vysokého rizika. Náměšť je skvělá, ale mám z ní celkem respekt. Proto jsem se třetím místem absolutního pořadí v obou závodech spokojený,“ doplnil Zdeněk Chudoba.

Následujícím podnikem MČR v závodech do vrchu bude poslední květnový víkend legendární Ecce Homo ve Šternberku.Sobota
1.HlavinkaGloria0:59.96
2.RybníčekKTM X-BOW GTX1:01.53
3.ChudobaNorma F201:02.48
Neděle

1.Hlavinka Gloria|1:58.51
2.Rybníček|KTM X-BOW GTX|1.59.24
3.Chudoba|Norma F20|1….
JK 12.5.2022
Maverick HillClimb
Po roční přestávce přivítali pořadatelé účastníky Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu a již tradičního mezinárodního seriálu MaverickHillClimb Czech 2022 což slibovalo, že se bude jednat o jeden z nejlépe obsazených ročníku v historii závodu, a to se do puntíku vyplnilo. Na startovní čáru závodu se postavil rekordní počet závodníků.
Před startem závodního víkendu dělala organizátorům z Autosport klubu Náměšť nad Oslavou vrásky na čele předpověď počasí, která se sice vyplnila a sobotní dopolední tréninkové jízdy proběhly za stálené drobného deště a na mokré trati bez větších komplikací. Bohužel z důvodu poškození sloupu elektrického napětí, který ohrožoval bezpečnost závodu a bylo nutné ho zabezpečit, aby závod mohl pokračovat došlo k časové prodlevě a v sobotu se odjela pouze jedna závodní jízda. Za to nedělní program proběhl bez větších komplikací. Velké množství diváků tradičního Zámeckého vrchu MANN-FILTER vytvořilo jako každý rok parádní atmosféru, čímž jsou závody v Náměšti nad Oslavou již proslavené.
Na start víkendových závodů se postavila více jak sto padesátka závodníků z České republiky, Rakouska, Německa a Slovenska, kteří v souboji a vteřinky ovládali po závodní trati své stroje nejmodernější specifikace, ale i více jak čtyřicítka vozů s krásným puncem historie.
Nejrychlejším jezdcem celého víkendového programu jubilejního 41. Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2022, se stal David Komárek na voze McLaren F1 EVO Komvet. V sobotu zajel druhou nejrychlejší jízdu celého startovního pole Josef Hlavinka na Formuli Gloria jízdu, s minimální ztrátou zajel třetí nejrychlejší čas Jiří Špalek na třílitrové Normě M20F EVO. V nedělním závodě sváděli tito jezdci opět souboj o setinky vteřiny, tentokráte však jízdy vyšli lépe Jiřímu Špalkovi před Josefem Hlavinkou.
„Byl to parádní závodnický víkend. Jsem hrozně šťastný za tak parádní výsledek. Každému jezdci se nepodaří zvítězit na domácím závodě, kterým pro mě Zámecký vrch je. Parádní atmosféra, kterou tady dokážou diváci při svozech nám jezdcům vytvořit je prostě nezapomenutelná a je opravdovým zážitkem, který na našich tratích nezažijete. Je to prostě TOP.“ Zhodnotil svoje vystoupení David Komárek.
Mezinárodní seriál závodů MaverickHillClimb Czech poznal jediného víkendové vítěze v podobě Davida Komárka, v obou víkendových závodech obsadil druhé místo Jiří Špalek a třetím nejrychlejším byl po oba dva dny Michal Novický startující na voze Ligier JS49 Honda. Hodnocení seriálových historiků patřilo po celý víkend Petr Žáčkovirallyovým monstrem Audi Sport Quattro S1
Více zde: https://www.maverickrescue.cz/news/zaverecna-tiskova-zprava-david-komarek-ovladl-oba-zavodni-dny-na-41-rocniku-zameckeho-vrchu-mann-filter-v-namesti-nad-oslavou/
Sobota
1.KomárekMcLaren F1 EVO Komvet.0:58.66
2.ŠpalekNorma M201:00.03
3. NovickýLigier1:02.46Neděle
1. KomárekMcLaren F1 EVO Komvet.1:55.11
2.ŠpalekNorma M201:58.24
3. NovickýLigier2:02.66
Maverick 12.5.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.