Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Na Vsetíně na rallysprintu přes sedmdesát soutěžních vozů

RENTOR – PARTR Rally Vsetín, která startuje 30. října 2021, přivítá na startu očekávaná jména. Se startovním číslem 1 odstartuje už jistý vítěz Poháru 2+ 2021 Roman Odložilík, za ním vyrazí do závodu přes sedmdesát dvojic, včetně historiků.

Páteční dopoledne a část odpoledne bude věnován seznamovacích jízdám na třech známých úsecích (Hošťálková, Semetín a Jabloňová). Trénink pak volně přejde v technické přejímky v areálu Autosalonu Škoda - Samohýl motor ve Vsetíně.

Pořadatelský tým Autoklubu Vsetín – město v AČR přijal k datu uzávěrky 75 přihlášek. Aktuálně eviduje omluvenky Jana Pilaře (po havárii na Rally Morava) a Aleše Jirátka (motor).
Jedenáct účastníků se zapsalo do Poháru 2+ (pro čtyřkolky), včetně většiny jezdců z čela průběžné klasifikaci tohoto seriálu. Už zmíněného Romana Odložilíka budou chtít v cestě za vítězstvím potrápit jezdci na Fabiích R5 / Rally2 (Miroslav Jakeš, Adam Březík, Dominik Stříteský), značku hyundai osedlají Martin Vlček a Petr Trnovec, s Fordem zabojuje Karel Trněný. Právě Martin Vlček, Adam Březík a Karel Trněný jsou adepty na zbylé stupně vítězů v Poháru 2+.

Do bojů o čelní příčky jistě zasáhnou i dva slovenství jezdci Jaroslav Melichárek (Ford Fiesta RS WRC) a Vladimír Hanuš (Hyundai i20 R5) v rámci Poháru pořadatele.

V Rallysprint Sérii je potvrzena neúčast Jana Dohnala, o to více potěšila přihláška Jaromíra Tarabuse. Ten už na barumce ukázal za volantem Peugeotu 208 Rally4 svou rychlost, tentokrát budou patřit k jeho konkurentům Egon Smékal, David Štefan (všichni třída 5), nejrychlejší jezdci třídy 6 Petr Daniel, Martin Lehký, Petr Zedník, Michal Srb či vítěz třídy 9 na Rally Morava Filip Ocelka. Třída 6 bude s 17 vozy nejpočetněji zastoupena ve startovním poli (včetně devíti účastník Čermák a Hrachovec ADAM Cupu).

RENTOR – PARTR Rally Vsetín bude i posledním závodem letos nově vzniklého seriálu České Trofeje v RHA. Na startu se objeví deset vozů, mezi favority musíme jednoznačně zařadit piloty rychlých vozů Lada VFTS Martina Černého a Petra Němce.

Aktuálně jsou na oficiálních stránkách soutěže www.vsetinrally.cz zveřejněna Zvláštní ustanovení a odkaz na oficiální přihlášku v licenčním systému AČR. Sledujte i naši facebookovou stránku Rally Vsetín.

XVII. RENTOR - PARTR Rally Vsetín 2021, tiskový servis
Tomáš Plachý
26.10.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar