Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Na Setkání mistrů přijedou Finové

Nejkvalitnější jezdecké obsazení v dosavadní historii Setkání mistrů na Autodromu Česká Lípa nabídne pátý ročník, který se uskuteční v sobotu 11. listopadu v prostorách sosnovské Global Assistance Racing Areny.

 

Hvězdami budou světoví mistři volantu v rally Toni Gardemeister, Jane Tuohino, Jani Paasonen z Finska a Alex Bengue z Francie. Vedle této hvězdné čtveřice se opět setkají nejlepší jezdci rallye, autokrossu, rallycrossu.

Během minulých čtyř ročníků se objevili v Sosnové  například  Kresta, Enge, Kopecký, Pech, Š. Vojtěch, zesnulý T. Vojtěch, Hošek, Bartoš, Keřka, Kalný a  Koutný. V nejprestižnější skupině vozů specifikace WRC je však zatím pouze jeden vítěz Jan Kopecký, který jednou vyhrál s Toyotou Corolla WRC a třikrát se Škodou Fabia WRC. O jeho účast nebudou diváci ochuzeni ani letos, kdy opět patří k favoritům kategorie vozů specifikace WRC. Setkání automobilových mistrů se jede na stejné trati jako super rychlostní zkouška při Rally Bohemia. Na paralelně rozdělené trati Racing Areny se vždy utkávají dvojice jezdců a jednotlivé asfaltové a šotolinové tratě si v půlce jízdy vymění díky přemostění. Vyřazovacím způsobem se v jednotlivých třídách do finále probojují vždy dva nejlepší jezdci, kteří se utkají o celkové vítězství.

„Opět chceme pozvat nejlepší české automobilové jezdce z disciplín, které mohou startovat i na šotolinové trati. Představí se reprezentanti rally, autocrossu a rallycrossu. Největší úsilí věnujeme zajištění předních světových jezdců rally z Finska a Francie, kteří pojedou v rallycrossových vozech Škoda Fabia. Z rally se představí jezdci s vozy WRC, produkčními vozy a uvažujeme také o kategorii Super 1600. Další atraktivní disciplínou je autocross. Buginy disponují velkým výkonem při menší hmotnosti a jejich účast je vždy velmi dobře hodnocena. Rallycross do Sosnové patří, a tak počítáme s účastí nejlepších jezdců nejsilnější divize 1, kde startují speciály s výkonem kolem 500 k." uvedl Jan Mochan, ředitel závodu.

Vlastní závod se uskuteční v sobotu 11. listopadu od 9 hodin. Jezdci absolvují po zahřívacím tréninku rozjížďky v jednotlivých třídách. Odpoledne jsou na programu závěrečné finálové jízdy na dvojnásobný počet kol. Finálové jízdy budou snímat přímým přenosem kamery ČT ve spolupráci s Mediasport TV na programu ČT4 Sport. Naproti krytým tribunám bude k dispozici velkoplošná obrazovka, aby divákům přiblížila atraktivní místa na šotolinové trati. Připravena je rovněž show známých osobností a autogramiáda předních jezdců.

 

JL, 26.10.2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar