Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Miloslav Regner oslavil sedmdesátku

Pan Miloslav Regner, duše Barum Czech Rally Zlín, v minulých dnech oslavil sedmdesáté narozeniny. V pozici pořadatele se na barumce objevil poprvé v roce 1974, a to na trati rychlostní zkoušky Pohořelice – Komárov. Brzy se stal tajemníkem soutěže a od roku 1998 jejím ředitelem. A dovedl ji až k letošnímu 50.ročníku.

Právem je označován jako jednoznačně nejvýraznější osobnost zlínské rally. Ovšem záběr Miloslava Regnera je ještě širší. Radost mu dělá všechno, co je spojeno s motorismem. Nenajdete u nás člověka, který by vedl automobilovou soutěž tak dlouho. Hlavně díky němu je Barum rally tam, kde dnes je.

Začínal jako jezdec a spolujezdec v rally. Díky své aktivní práci si v prostředí automobilového sportu brzy získal respekt a uznání. V roce 1975 uspěl v konkurzu na pozici vedoucího Barum týmu, který pak vedl až do roku 1991. V 80. letech dovedl tým k úspěchům nejen na domácí scéně, ale i v mezinárodním měřítku – především v seriálu Mitropa Rally Cup.
Od 70. let byl zároveň tajemníkem Barum rallye. Zatímco pozice ředitele soutěže byla tehdy spíše čestnou funkcí, tajemník soutěž de facto vedl. V roce 1984 se Barum rallye, v té doby už respektovaná a zajímavě obsazovaná mezinárodní soutěž, stala součástí seriálu mistrovství Evropy. Regnerův tým dovedl systematickou prací svou soutěž až mezi evropskou elitu hodnocenou koeficienty 10 a 20. Po reorganizaci seriálu zakotvil Barum Czech Rally Zlín mezi několika málo vybranými podniky, které tento seriál tvoří dnes. Barumka se zároveň stala pilířem kultovního seriálu Intercontinental Rally Chalenge, který se jel do roku 2012.


„Tím, co podle mého názoru vždy charakterizovalo práci Miloslava Regnera a jeho týmu, byla mimo jiné cílevědomost, schopnost přenést se přes problémy, umění předvídat a včas udělat důležité kroky v závislosti na vývoji situace. Výsledkem pak byla nejen vysoká úroveň, ale i spolehlivost, stabilita a předvídatelnost toho, za čím stál. Tohle všechno platilo a platí samozřejmě především v případě Barum Czech Rally Zlín – soutěže, v jejíž historii Miloslav Regner figuruje jako jednoznačně nejvýraznější osobnost. Se svými spolupracovníky ji dokázal posouvat vpřed i přes různé historické milníky, společenské změny, rozličné nezdary a samozřejmě i změny ve vývoji strategií, které určovaly řídící orgány motoristického sportu. Nikdy nedopustil, aby se tato soutěž ocitla v hluboké krizi. Ostatně i prostý fakt, že nějakých čtyřicet let se v telefonu každému, kdo chce mluvit s hlavou pořadatelského týmu barumky, ozve jméno Regner, mluví za vše,” shrnul Michal Forst, autor knihy Historie české rally.

Spoustu práce odvedl Miloslav Regner také coby motoristický funkcionář, především sportovní komisař. I díky němu patří zlínský autoklub mezi nejaktivnější pobočné spolky Autoklubu ČR. K motorismu přivedl pozdější manželku, hned když spolu začali chodit. Dnes je paní Marta jeho blízkou spolupracovnicí, stejně tak syn Jan. Miloslav Regner se podílí také na rozvoji veteránského hnutí, s Ladislavem Samohýlem stál u vzniku Grand Prix historických automobilů, které od minulého roku pořádá Autoklub ČR spolu s pořadateli veteránských soutěží. S manželkou Danou se účastní závodů a srazů veteránů s Fiatem z roku 1925, který má po svém tatínkovi.

Miloslav Regner letos oslaví další výročí – v srpnu se pojede 50. ročník Barum Czech Rally Zlín, jejíž přípravy jsou již nyní v plném proudu.


AK ČR + JL 3.3.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar