Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Mikulášská rallyshow ve Slušovicích tuto sobotu

Rozmanité a pestré startovní pole hlásí závěrečný motoristický podnik zapsaný v kalendáři Autoklubu České republiky – Síť21 Mikuláš Rally 2022. V seznamu přihlášených najdeme celkem 63 posádek.

L.Vlček

L.Vlček

V.Kopáček

V.Kopáček

M.Vlček

M.Vlček

K.Trněný

K.Trněný

Fanoušci rallysportu se mohou těšit v okolí Slušovic a Podkopné Lhoty na 12 speciálů kategorie Rally2/R5, jeden vůz specifikace WRC, řadu dvoukolek, ale i pět historických automobilů. Přihlášeni jsou Adam Březík, Miroslav Jakeš, Ondřej Bisaha, Martin Vlček, Václav Kopáček, ale i pětinásobný mistr Slovenska Jozef Béreš jr.

Pořadatelům z Rallyklubu východní Morava v AČR, kteří převzali pořádání podniku po rodině Minaříků, se podařil i v současné nelehké době zaplnit seznam přihlášených na maximální míru. „Jsme spokojeni s počtem přihlášených posádek. Jedeme týden po Pražském rallysprintu a na startu se objeví hned dvanáct „erpětek“. Máme tady kvalitní zahraniční posádky ze Slovenska v čele s Ďodi Bérešem, historicky prvním vítězem Mikuláš Rally. Přihlásilo se nám rozmanité startovní pole, což bude rozhodně zajímavé pro početné fanoušky. Těší nás, že k nám zavítají i posádky z nižších objemových tříd,“ pověděl Antonín Tlusťák, předseda organizačního výboru Síť21 Mikuláš Rally.

Se startovním číslem 1 se představí posádka Samohýl Škoda Team ve složení Adam Březík, Ondřej Krajča na voze Škoda Fabia R5, vítězové Autoklub Pohár 2+ v rámci Rallysprint série. „Adam avizoval, že závěrečný podnik sezony pojme jako show a hodlá především bavit diváky. Jako pořadatelé si přejeme více takových pilotů jako je právě Adam,“ uvedl Tlusťák.

Březík má jet na šotolinovém podvozku i gumách a rád by jízdu pojal jako show pro diváky. Tímto způsobem chce poděkovat všem za letošní podporu.

Po téměř půlroční pauze se vrací za volant soutěžního vozu Miroslav Jakeš, který pojede na voze Škoda Fabia Rally2 Evo se spolujezdcem Ivo Vybíralem. Loňské prvenství bude obhajovat na Ondřej Bisaha (Hyundai i20 R5), na start se postaví i jeho loňský největší soupeř Martin Vlček na voze Hyundai i20 N Rally2. Přihlášku dále poslali Václav Kopáček (Ford Fiesta R5), Michal Horák, Petr Kačírek, Robert Kořístka, Štěpán Zabloudil (všichni Škoda Fabia R5), Petr Trnovec, Marek Vlček (oba Škoda Fabia Rally2 Evo).

Poprvé se objeví za volantem čtyřkolky osmnáctiletý Dominik Jakeš, který obsadil v letošním hodnocení značkového Opel Adam Cupu druhé místo. Talentovaný jezdec osedlá vůz Hyundai i20 R5 ze stáje Martina Vlčka. Jediný vůz specifikace WRC Škodu Fabii prožene po slušovickém okruhu kolem dostihové dráhy a okolních kopcích zkušený Karel Trněný.


Po letech zavítá na Moravu pětinásobný slovenský mistr Jozef Béreš jr. (Mitsubishi Lancer Evo IX). Od východních sousedů dále přijedou na rozlučku s letošní sezonou Ivan Mutňanský (Škoda Fabia Proto) a Tibor Kovács (Mitsubishi Lancer Evo IX). Ve startovním poli se dále objeví i Petr Nešetřil (Porsche 997 GT3), Pavel Ševčík (Mitsubishi Lancer Evo IX), který překvapil třetím místem absolutně na vsetínském rallysprintu nebo Milan Obadal (Ford Fiesta Rally3).


Síť21 Mikuláš Rally 2022 měří při svém dvanáctém ročníku 90,29 km a obsahuje celkem 6 rychlostních zkoušek v celkové délce 24,93 km. Pojedou se na třech úsecích s názvy Dostihovka okruh, Bernardýnská a Mikulášská. Start soutěže je v sobotu 3. prosince v 10.30 hodin ze servisní zóny na letišti Bílá Hlína, cíl na stejném místě je v 15.30 hodin, kde zároveň proběhne i předání cen pro nejlepší posádky.

Další zpravodajský servis v rámci Síť21 Mikuláš Rally 2022 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a sledujte slušovickou soutěž i na sociálních sítích facebook a instagram.
RO 29.11.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar