Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Mikuláš Rally vyhrál Černý o 0,3 sekundy

Úspěšný průběh měl desátý ročník HOTHESS Mikuláš Rally 2019 ve Slušovicích, předposlední podnik zapsaný v kalendáři Autoklubu České republiky. Vítězem se stala posádka Jan Černý, Petr Černohorský na voze Škoda Fabia R5 Evo.

Na druhém místě skončili s odstupem pouhých 0,3 vteřiny Miroslav Jakeš, Petr Machů a třetí dojeli se ztrátou 2,9 vteřiny Václav Kopáček, Barbora Rendlová, obě posádky startovaly na vozech Škoda Fabia R5.

Jubilejní Mikuláš Rally měřila celkem 58,93 km a obsahovala 5 rychlostních zkoušek v celkové délce 25,29 kilometrů na úsecích Dostihovka okruh a Fagus Lípa. Novinkou byla závěrečná erzeta s názvem Final Stage. V okolí Slušovic bylo po pátečním dešti slunečné, ale chladné počasí. Trať byla na řadě místech kluzká a ztížená i vytahaným blátem. Ze startu se omluvil ze zdravotních důvodů Erik Cais a premiéra soutěžního speciálu Ford Fiesta R5 Mk 2 se odložila na českých tratích zatím na neurčito.

Po dvou rychlostních zkouškách začali nejrychleji Roman Odložilík a Miroslav Jakeš. Odložilík ale do třetí erzety nenastoupil kvůli technické poruše spojky. Do popředí se prodral Jan Černý a před závěrečnou RZ Final Stage bylo zřejmé, že vítězem se stane jeden z tria Jakeš, Černý a Kopáček. Nakonec se štěstí usmálo na Jana Černého: „Jelo se nám hezky, bylo hodně vytahaného bláta a mokro. Fabia Evo je skvělé auto, sice podobná klasické „erpětkové“ fabii, ale zároveň odlišná. Na první rundu jsem váhal, jaké obout pneumatiky. Vzali jsme dvě mokré, dvě suché gumy a na závěr jsme dali tvrdou směs pneumatik. A vyšlo nám to.“

Jakeš na nejvyšší stupeň nedosáhl, když těsný náskok 1,8 vteřiny před závěrečným měřeným úsekem neudržel. „Chtěli jsme vyhrát pro kluky týmu, tak to zamrzí. Gumy byly po čtyřech erzetách již hodně sjeté. Kolem balíku na poslední erzetě jsme ztratili pár vteřin. Na trati bylo místy sucho, místy naopak mokro, vlhko a spousta bláta. Pro fanoušky to bylo hodně zajímavé.!

Václav Kopáček obhájil loňskou bronzovou pozici na mikulášské rally. Západočech si odskočil na moravskou rallyshow ze Spojených arabských emirátů, kde startuje v tamním šampionátu. „Seděli jsme ve Fabii opět po delším čase. Museli jsme přivézt auto nepoškozené až do cíle, neboť příští týden s ním pojede týmový šéf Petr Kačírek Pražský rallysprint. Ve Slušovicích je vždy atmosféra nádherná, diváci skvělí a třetí místo je parádní. Na okruhu nebylo příliš co vymýšlet, hlavně neurvat kolo. Na RZ Raková bylo hodně bláta a bylo obtížné zvolit mokré nebo suché gumy,“ uvedl dvaatřicetiletý Kopáček.

Poprvé usedl v ostrém závodě za volant vozu kategorie R5 třiadvacetiletý Adam Březík. Letošní šampion Rallysprint série ve výsledkové listině nefiguruje, neboť po závěrečné erzetě odstoupil z důvodu nepovolené pomoci. „Hned na první erzetě kolem dostihovky přišel dvojitý defekt a kluci nám poté přivezli náhradní kolo, což nepovolují řády. Auto je skvělé, rally byla super, ale bohužel jsem pokazil začátek,“ vysvětil talentovaný Adam Březík.

Početní fanoušci rallysportu viděli ve Slušovicích hezké průjezdy i mezi jezdci na vozech s jednou poháněnou nápravou. Zde byl nejrychlejší úřadující český šampion René Dohnal (Peugeot 208 R2), s odstupem 3,0 vteřin skončil druhý Egon Smékal (Citroën DS3 R3T), třetí dojel při premiéře s fiestou Lukáš Nekvapil
1. Černý – ČernohorskýŠkoda Fabia R5 Evo17:19,6 min
2. Jakeš – MachůŠkoda Fabia R5+ 0,3 s
3. Kopáček – RendlováŠkoda Fabia R5)+ 2,9 s
4. J.Melichárek – E.MelichárekFord Fiesta RS WRC+ 25,1 s
5. Rujbr – ŠvecŠkoda Fabia R5+ 27,3 s
6. Tlusťák – VybíralŠkoda Fabia WRC+ 41,2 s
7. Drotár – FerenczŠkoda Fabia R5+ 43,6 s
8.Jelínek – IngrŠkoda Fabia R5+ 55,7 s
9. Růžička – NovákHyundai i20 R5+ 1:01,2 min
10.Pešl – BařicaMitsubishi Lancer EVO IX+ 1:03,4 minZlin Press 2.12.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar