Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Mikuláš Rally nabízí kvalitní seznam přihlášených posádek

Pořadatelé z Rallysprint klubu v AČR Podkopná Lhota hlásí téměř naplněný seznam přihlášených posádek na 11. ročník VHS Mikuláš Rally Slušovice. Tradiční loučení s motoristickou sezonou na Moravě se uskuteční v termínu 26. – 27. listopadu 2021 a přilákalo celkem 64 posádek z České republiky, Slovenska a Polska.

Vozovému parku vévodí celkem 15 vozů skupiny Rally2 (R5), z předních jezdců se objeví v okolí Slušovic a Podkopné Lhoty Tomáš Kostka, Ondřej Bisaha, Martin Vlček, Antonín Tlusťák, dále Dominik Stříteský, Adam Březík, ale i přední slovenští jezdci Tomáš Ondrej a Jaroslav Melichárek.

Závěr sezony českých šampionátů poznamenal značný úbytek startujících posádek. Mikulášskou show to nepoznamenalo, neboť se téměř naplnil maximální počet 70 přijatých posádek. „Těší nás to, protože jsme nebyli před pár týdny přílišnými optimisty. Když jsem viděl, kolik posádek startovalo na sprintech ve Šternberku a Vsetíně, bylo mně pořadatelů upřímně líto. Přáli jsme si, abychom měli alespoň padesát přihlášek. Nakonec se počet zastavil na čísle čtyřiašedesát. A to ještě někteří pravidelní účastníci měli smůlu, že v předchozích týdnech rozbili auta a nedali je dohromady jako Egon Smékal nebo Petr Vraj,“ uvedl Josef Minařík, předseda organizačního výboru VHS Mikuláš Rally Slušovice.

Moravské rozloučení se sezonou si nenechá ujít pětinásobný vítěz Mikuláš Rally Tomáš Kostka, dále Antonín Tlusťák a slovenští jezdci Tomáš „Srnka“ Ondřej, Jaroslav Melichárek (všichni Škoda Fabia Rally 2 Evo), Dominik Stříteský, Adam Březík (oba Škoda Fabia R5) a dále vítěz z roku 2017 Martin Vlček, Ondřej Bisaha nebo Slovák Vladimír Hanuš (všichni Hyundai i20 R5). Slušovická exhibice hlásí návrat dvou soutěžních jmen na závodní tratě, vrací se Martin Bujáček (Hyundai i20 R5) a dále Robert Kořístka, který je přihlášen s vozem Ford Fiesta Rally2. Počet patnácti vozů skupiny Rally2 (R5) doplňují Martin Šikl, Ivan Mutňanský ze Slovenska (oba Škoda Fabia Rally2 Evo), Vlastimil Dědic a Marek Vlček (oba Škoda Fabia R5). S vozy Mitsubishi Lancer EVO IX se představí Pavel Ševčík a slovenský jezdec Lukáš Lapdavský. Spravit chuť po sprintu ve Vsetíně si přijede na Mikuláše Lukáš Pondělíček (Škoda Fabia S2000), startovat bude rovněž Jiří Pertlíček jr. (Ford Fiesta Open N).

V hodnocení kategorie historických automobilů pojedou mezi šesti přihlášenými posádkami například Vlastimil Neumann (Ford Escort RS Cosworth) a Vratislav Hýbner (Ford Sierra Cosworth). Mikulášská show startuje v sobotu 27. listopadu v 10.30 hodin výjezdem ze servisní zóny na letišti Bílá Hlína ve Slušovicích, v cíli se objeví první posádka na stejném místě v 15.30 hodin.

Další zpravodajský servis v rámci 11. VHS Mikuláš Rally Slušovice 2021 přineseme v následujících dnech v tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na facebookovém profilu.RO 24.11.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar